باشگاه پرسپولیس: داوری دربی به جار و جنجال جایزه
داد!

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر باشگاه پرسپولیس: داوری دربی به جار و جنجال جایزه
داد!
به گزارش سوالات شرعی و احکام و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، دربی ۱۰۲ به پایان رسید. تساوی نتیجه تلخ برای ما و شیرین برای حریف بود چون ما شایسته پیروزی بودیم و تفاوت حالات دو تیم اعم از بازیکنان، کادر فنی و تماشاگران خود به تنهایی گویای این واقعیت است. دربی تمام شد ولی درس خوبی برای فوتبال ایران داشت. شاید آن روزی که گفتیم با این شرایطی که بر فوتبال و لیگ حاکم است، VAR هم مشکل را حل نخواهد کرد برای بعضی قابل درک نبود یا متوجه منظور نشدند. امشب دیدیم وقتی قرار است اتفاقی بیفتد، می‌افتد و VAR هم جلوی آن را نخواهد گرفت. برای اینکه بعضی تفسیر خود را به جای نظر ما قرار ندهند، اعلام می‌کنیم به سلامت جامعه داوری و داوران این مسابقات ایمان داریم ولی به درستی تصمیم‌ها نه.
البته آقای موعود بنیادی‌فر قبل از این هم داور دربی بودند. در دربی شماره ۹۱ هم، طبق نظر کارشناسان داوری اشتباه بدی را به سود استقلال مرتکب شده بودند که به هر حال در ادامه روند مسابقه به خیر گذشت، اما این بار ما و ایشان خوش‌اقبال نبودیم که اشتباه‌شان نتیجه را تغییر ندهد.سوال و اعتراض ما به دقیقه ۶۰ بازی مربوط می‌شود.
در صحنه اعلام پنالتی دقایق پایانی، کارشناسان روی پنالتی بودن صحنه، اتفاق نظر نداشتند ولی هم داور مسابقه و هم تیم داوری VAR وارد عمل شدند. حال شگفت آور است در صحنه‌ای که همه کارشناسان داوری روی وقوع خطای خطرناک بر روی ساق پای شهاب زاهدی و لزوم صدور کارت زرد دوم برای بازیکن استقلال و اخراج او از زمین تاکید داشتند، نه داور مسابقه تصمیم می‌گیرد، نه کمک داور به او کمک می‌کند و نه VAR وارد عمل می‌شود! تیم VAR در این زمان خواب بودند؟ اگر داوری کار خود را به درستی انجام داده بود حداقل این بود که حریف ما باید برای حدود ۴۰ دقیقه با یک بازیکن کمتر بازی می‌کرد و برای آنها کار بعد از دریافت گل سخت‌تر هم می‌شد.
سوال دیگر این است که وقتی صحنه دقیقه ۶۰ مسابقه، خطا تلقی نمی‌شود، چگونه صحنه‌ای که در پی آن پنالتی اعلام شد می‌تواند خطا باشد که داور اصلاً آن را پنالتی اعلام کند. در واقع قبل از هر کارشناسی، تیم داوری حاضر در میدان و تیم داوری مستقر در اتاق VAR آن حرکت را خطا نمی‌داند چون صحنه روی داده روی بازیکن پرسپولیس در دقیقه ۶۰ را در حد اعلام خطا ندید، حالا تکلیف ما با این پارادوکس چیست؟
نکته پایانی اینکه فدراسیون فوتبال و کمیته و جامعه داوری فوتبال ایران و رسانه‌ها و کارشناسان محترم، توجه داشته باشند، امشب، ۲۳ آذر، در بازی دربی، داوران به جار و جنجال در داخل زمین و اعمال فشار و متهم کردن داوران در بیرون زمین، تأیید و جایزه دادند. این به معنای آن است که ما باید در رویه خود تجدید نظر کنیم. از این رو دیگر از ما توقعات عجیب و قریب نداشته باشند، چون باید مسیری را برویم که امشب، تیم داوری و در واقع فوتبال ایران آن را تأیید کردند و به آن پاداش دادند.
باشگاه پرسپولیس با ارائه مستندات، شکایت خود را از تیم داوری این بازی تقدیم فدراسیون فوتبال می‌کند. امیدوارم از خبر باشگاه پرسپولیس: داوری دربی به جار و جنجال جایزه
داد!
راضی بوده باشید.

باشگاه پرسپولیس: داوری دربی به جار و جنجال جایزه
داد!  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۵ ۰۲:۴۰:۲۶