بازسازی اوکراین به بیش از ۳۵۰ میلیارد دلار نیاز خواهد
داشت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بازسازی اوکراین به بیش از ۳۵۰ میلیارد دلار نیاز خواهد
داشت
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، «دیوید مالباس» رئیس بانک بین المللی گفت که بازسازی اوکراین پس از پایان نزاع در این کشور به ۳۵۰ میلیارد دلار نیاز خواهد داشت.
بر اساس این گزارش، مالباس روز پنج شنبه در همایشی در نیویورک افزود: پیش بینی می کنم که ارزیابی اولیه هزینه بازسازی اوکراین ۳۵۰ میلیارد دلار است که ممکن است تا حدود زیادی هم تغییر کند.
رئیس بانک بین المللی همچنین گفت آنچه که هزینه های زیادی به همراه خواهد داشت بازسازی زیرساخت های اوکراین از جمله بخش انرژی است.
وی در عین حال افزود که بانک بین الملی در سال جاری حدود ۱۸ میلیارد دلار به اوکراین ارائه کرده که بخش بیشتر آن از سوی ایالات متحده آمریکا فراهم شده است.
«کریستالینا جورجیوا» رئیس صندوق بین المللی پول پیش از این گفته بود که اوکراین طی سال ۲۰۲۳ به ۳ الی ۵ میلیارد دلار حمایت مالی در ماه نیاز خواهد داشت.
«دیوید مالپاس»، رئیس گروه بانک جهانی و «کریستالینا جورجیوا»، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول گفتند که بانک جهانی در حال آماده‌سازی بسته حمایتی ۳ میلیارد دلاری برای اوکراین در ماه‌های آینده است و صندوق بین‌المللی پول (IMF) نیز به‌زودی درخواست‌های تأمین مالی اضطراری برای اوکراین را بررسی می‌کند.
در بیانیه‌ای که در این ارتباط از سوی مقامات بانک جهانی و صندوق بین المللی پول به صورت مشترک منتشر شده، گفته شده است: «مؤسسات ما با هم کار می‌کنند تا از اوکراین در زمینه‌های مالی و سیاسی حمایت کنند و به فوریت این حمایت را افزایش دهند. ما روزانه با مقامات در مورد اقدامات بحران در تماس بوده ایم… در گروه بانک جهانی، ما در حال آماده سازی یک بسته حمایتی ۳ میلیارد دلاری هستیم.» امیدوارم از خبر بازسازی اوکراین به بیش از ۳۵۰ میلیارد دلار نیاز خواهد
داشت
راضی بوده باشید.

بازسازی اوکراین به بیش از ۳۵۰ میلیارد دلار نیاز خواهد
داشت  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۲ ۰۲:۳۷:۰۰