بازدید هیات دانشگاه کردستان از دانشگاه‌های بغداد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بازدید هیات دانشگاه کردستان از دانشگاه‌های بغداد به گزارش سوالات شرعی و احکام، هیأتی از دانشگاه کردستان به دعوت دانشگاه بغداد (قدیمی‌ترین دانشگاه عراق و چهارمین دانشگاه بزرگ جهان عرب) و همچنین دانشگاه العراقیه (از دانشگاه‌های معتبر عراقی به خصوص در حوزه مهندسی) به بغداد سفر کرده تا مفاد تفاهم‌نامه‌ای که پیشتر امضا شده بود را عملی کنند.
این تفاهم‌نامه که بندهای مختلفی را شامل می‌شود پیشتر در هفته علم ایران و عراق با حضور رؤسای بیش از ۳۰ دانشگاه عراقی در ایران امضا شده بود که در آن علاوه بر تبادل دانشجو و تبادل دستاوردهای علمی، استفاده از توان علمی اساتید هر دو دانشگاه برای انجام پایان‌نامه مشترک را نیز شامل می‌شود.
علاوه بر این، حضور داور خارجی به صورت آنلاین در جلسات دفاع پایان‌نامه‌ها در گروه‌های مرتبط هر دو دانشگاه مطرح شد به شیوه‌ای که اساتید دانشگاه کردستان به عنوان داور خارجی پایان‌نامه‌های دانشجویان دانشگاه‌های بغداد و اساتید دانشگاه‌های بغداد به عنوان داور خارجی پایان نامه‌های دانشجویان دانشگاه کردستان انتخاب شوند.
همچنین انجام پژوهش‌های مشترک، حضور استادان دانشگاه کردستان به عنوان هیأت تحریریه مجلات دارای رتبه scopus، برگزاری دوره‌های مشترک ارشد و دکتری، برگزاری دوره‌های کوتاه مدت و کارگاه‌های تخصصی اعضای هیأت علمی دانشگاه کردستان به صورت مجازی و یا حضوری برای دانشگاه‌های بغداد و العراقیه مورد موافقت رؤسای دانشگاه‌های طرفین قرار گرفت.
گفتنی است، در ابتدای جلسات رسمی، در یک پاورپوینت ۲۴ اسلایدی دانشگاه کردستان و امکانات آن به حضار معرفی شد و فایل مربوطه برای شناخت بیشتر قابلیت‌های علمی دانشگاه کردستان در اختیار دانشگاه‌های عراقی قرار گرفت.
همچنین در راستای گسترش ارتباطات و همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه طی دو ماه گذشته حدود ۳۰ دانشجوی اقلیم کردستان از گروه‌های مختلف آموزشی درخواست انتخاب اساتیدی از دانشگاه‌های اقلیم را به عنوان استاد مشاور پایان‌نامه داشتند کە با درخواست همه آن‌ها موافقت و با دانشگاه‌های مرتبط در کردستان عراق مکاتبه شده است.
همکاری با دانشگاه‌های اقلیم کردستان در حال گسترش است و ضمن تمدید تفاهم‌نامه‌های موجود، در رخدادی ورزشی در هفته اول اسفند ۱۴۰۲ جشنواره مسابقات ورزشی حلبچه و دانشگاه کردستان با حضور حدود ۶۰ دانشجو و کارمند از دانشگاه حلبچه در دانشگاه کردستان برگزار خواهد شد. امیدوارم از خبر بازدید هیات دانشگاه کردستان از دانشگاه‌های بغداد راضی بوده باشید.

بازدید هیات دانشگاه کردستان از دانشگاه‌های بغداد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۰۷ ۰۲:۴۵:۱۰