بازداشت ۳۳۹۰ فلسطینی در کرانه باختری از آغاز نبرد طوفان
الاقصی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بازداشت ۳۳۹۰ فلسطینی در کرانه باختری از آغاز نبرد طوفان
الاقصی
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هیئت امور اسرا و جنبش اسیر فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که نظامیان اشغالگر اسرائیلی از شب گذشته تاکنون دست کم ۴۸ فلسطینی دیگر را در کرانه باختری و قدس بازداشت کردند.
صهیونیست‌ها روز گذشته به منزل مجریان عملیات تیراندازی قدس در شهرک صور باهر یورش برده و شماری از اعضای خانواده آن‌ها را بازداشت کردند.
در این بیانیه آمده است که صهیونیست‌ها اخطاریه‌هایی نیز به ۲۰ شهروند فلسطینی دیگر در قدس تحویل داده و خواستار حضور آن‌ها در سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی شدند.
با بازداشت این افراد، شمار فلسطینیان بازداشت شده در کرانه باختری و قدس از آغاز نبرد طوفان الاقصی در غزه به ۳۳۹۰ نفر افزایش یافت.
از سوی دیگر، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد که بیت المقدس سرفصل اصلی نبرد و پیشران همه نبردهای مقاومت باقی خواهد ماند.
«مصعب البریم» در مصاحبه با المیادین در واکنش به عملیات ضدصهیونیستی در قدس اشغالی افزود: حفظ وحدت میادین به یکی از اصول ثابت مدیریت نبرد با رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.
وی تصریح کرد: مقاومت فلسطین از رزمندگان خود خواسته است آماده باشند و ممکن است رژیم اشغالگر زیر آتش حملات ما مجبور به شنیدن صدای مقاومت شود.
البریم تأکید کرد: ما به رژیم اشغالگر اطلاع داده‌ایم که مسئولیت کشتن تعدادی از اسرای خود را به علت بمباران وحشیانه در غزه بر عهده دارد.
گفتنی است که در دو عملیات ضدصهیونیستی در قدس اشغالی و کرانه باختری سه صهیونیست کشته و بیش از ۱۰ تن دیگر زخمی شدند.
همچنین سازمان جهانی بهداشت در گزارشی اعلام کرد که از هفتم اکتبر تا کنون ۴۲۷ حمله رژیم صهیونیستی به مراکز بهداشتی و درمانی در کرانه باختری و نوار غزه را ثبت کرده است.
بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، ۲۰۳ مورد از این حملات به مراکز درمانی نوار غزه انجام شده است.
این نهاد بین المللی همچنین اعلام کرد که از آغاز نبرد طوفان الاقصی تا کنون ۵۶۰ غیرنظامی در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به مراکز بهداشتی غزه شهید و بیش از ۷۱۸ نفر هم مجروح شدند.
وزارت بهداشت نوار غزه هم اعلام کرد: اشغالگران همچنان ۲۶ نفر از کادر درمان نوار غزه از جمله رئیس مجتمع پزشکی الشفاء در غزه را به اسارت گرفته‌اند و ما از همه طرف‌های بین المللی می‌خواهیم که به طور جدی و فوری برای آزادی آنها تلاش کنند.
روز گذشته همچنین یک فلسطینی شماری از نظامیان رژیم صهیونیستی را در شهرک «بکعوت» در منطقه اغوار در کرانه باختری با خودرو زیر گرفت و دو نفر از آنها را زخمی کرد.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی هم زخمی شدن دو نظامی اشغالگر را در عملیات زیر گرفتن با خودرو در منطقه اغوار در جنوب شرق طوباس تأیید کرد.
رسانه‌های رژیم صهیونیستی مدعی شدند مجری این عملیات به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر به شهادت رسیده است.
منابع فلسطینی هم گزارش دادند که نظامیان رژیم اشغالگر اجازه ندادند خودروهای امدادی به یک فلسطینی زخمی که به اتهام تلاش برای زیر گرفتن نظامیان صهیونیست در منطقه اغوار هدف قرار گرفته بود، کمک کنند.
این عملیات در حالی انجام می‌شود که صبح روز پنج شنبه در عملیات مقاومتی در قدس اشغالی سه صهیونیست به هلاکت رسیدند و شماری هم زخمی شدند. امیدوارم از خبر بازداشت ۳۳۹۰ فلسطینی در کرانه باختری از آغاز نبرد طوفان
الاقصی
راضی بوده باشید.

بازداشت ۳۳۹۰ فلسطینی در کرانه باختری از آغاز نبرد طوفان
الاقصی  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۱ ۰۲:۳۹:۱۵