بازدارندگی حزب‌الله، لبنان را به امن‌ترین کشورمنطقه مبدل
کرده است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بازدارندگی حزب‌الله، لبنان را به امن‌ترین کشورمنطقه مبدل
کرده است
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، کانال عبری زبان «۱۳» رژیم صهیونیستی در گزارشی از قدرت بازدارندگی جنبش حزب الله لبنان در مقابله با تهدیدات نوشت: با معادله بازدارندگی که سران جنبش حزب الله در لبنان ایجاد کرده‌اند؛ به گواه آنان، لبنان را به نقطه‌ای امن‌تر در منطقه مبدل کرده است.
بر پایه این گزارش، «ایال زیسر» استاد دانشگاه تل آویو در گفت‌وگویی که در کانال ۱۳ با وی درباره دیدار بین سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله، زیاد النخاله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی و صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، انجام شد، بر تبدیل شدن لبنان به مکانی امن برای رهبران مقاومت تأکید کرد.
استاد دانشگاه تل آویو گفت: پیامی که رهبران مقاومت می‌خواستند ابلاغ کنند این بود که محور مقاومت قوی و متحد است و این قطعاً پیام مهمی است.
زیسر افزود: هماهنگی بین این رهبران به این معناست که وقتی عملیاتی در قدس یا کرانه باختری انجام می‌شود، ممکن است موضوع به غزه و شاید به لبنان هم کشیده شود.
وی ادامه داد: رهبران مقاومت ضعف «اسرائیل» و آنچه را که با کابینه کنونی درحال رخ دادن است، می‌بینند و این موضوع باعث می‌شود که همچنان به چالش و تحریک «اسرائیل» ادامه دهند، همان‌طور که مثلاً در مرزهای شمالی اتفاق می‌افتد بنابراین باید نگران بود.
زیسر همچنین سخنان سید حسن نصرالله را پس از تهدید بنیامین نتانیاهو مبنی بر تعقیب رهبران مقاومت در «غزه، کرانه باختری و هر جای دیگر» یادآور شد که گفته بود: هر گونه ترور در خاک لبنان که یک لبنانی، فلسطینی، ایرانی یا هر کسی را هدف قرار دهد، بدون پاسخ نخواهد ماند.
سید حسن نصرالله روز شنبه در دیدار با زیاد النخاله و صالح العاروری آخرین تحولات سیاسی به ویژه تحولات فلسطین اشغالی را مورد بررسی قرار داد و بر هماهنگی امنیتی و نظامی برای اتخاذ تصمیم مناسب تأکید کرد. امیدوارم از خبر بازدارندگی حزب‌الله، لبنان را به امن‌ترین کشورمنطقه مبدل
کرده است
راضی بوده باشید.

بازدارندگی حزب‌الله، لبنان را به امن‌ترین کشورمنطقه مبدل
کرده است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۴ ۰۲:۳۸:۰۰