باد شدیدی با سرعت ۸۷ کیلومتر در ساعت زابل را
درنوردید

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر باد شدیدی با سرعت ۸۷ کیلومتر در ساعت زابل را
درنوردید
علی ملاشاهی در گفتگو با خبرنگار سایت احکام، افزود: وزش باد شدیدی تا بیشینه ۸۷ کیلومتر در ساعت، پنج‌شنبه هشتم تیر ۱۴۰۲ زابل را درنوردید و گرد و غبار حاصل از آن شعاع دید افقی را در ایستگاه هواشناسی به هفت هزار متر کاهش داد.
وی ادامه داد: در شهرستان زهک نیز بیشینه سرعت باد به ۷۲ کیلومتر در ساعت رسید و دید افقی را در ایستگاه هواشناسی تا هزار و ۵۰۰ متر کاهش داد.
وی اظهار کرد: غبار حاصل از طوفان روز پنج شنبه منطقه سیستان، دید افقی را در ایستگاه فرودگاهی زاهدان تا سه هزار متر کاهش داد.
وی بیان کرد: تا پایان هفته در شمال استان، وزش باد شدید و گردوخاک گاهی طوفان گردوخاک رخ خواهد داد شنبه از شدت وزش باد کاسته شده مجدد از یک شنبه شب در این نواحی افزایش شدت وزش باد پیش بینی می‌شود، تا فردا در زاهدان و سایر مناطق مرکزی استان افزایش غبار، برخی ساعات وزش باد نسبتاً شدید همراه با گردوخاک خواهیم داشت.
وی تاکید کرد: از فردا جمعه در نیمه شمالی استان افزایش دما رخ خواهد داد.
ملاشاهی توصیه کرد: برای شمال استان در ترددهای جاده‌ای احتیاط شود و تردد غیر ضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان، در زمان غبار آلود شدن هوا خودداری شود. امیدوارم از خبر باد شدیدی با سرعت ۸۷ کیلومتر در ساعت زابل را
درنوردید
راضی بوده باشید.

باد شدیدی با سرعت ۸۷ کیلومتر در ساعت زابل را
درنوردید  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۳۰ ۰۲:۳۸:۵۴