ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار آمادگی
دارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار آمادگی
دارد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و جوزف بورل، نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا به صورت تلفنی گفتگو و تبادل نظر کردند.
در این گفتگو در مورد آخرین تحولات مربوط به مذاکرات لغو تحریم‌ها و مناسبات اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی ایران و جنگ اوکراین تبادل نظر بعمل آمد.
دکتر امیرعبداللهیان با اشاره به ارسال پیام ایران به آمریکا از مسیر اتحادیه اروپا گفت: جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار آمادگی دارد. ما نظرات خودمان را با رویکردی سازنده و رو به جلو به طرف آمریکایی ارائه کردیم.
وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت: توافق بر سر همکاری‌های خوب و نیرومند میان آژانس و ایران در حال انجام است.
دکتر امیرعبداللهیان در خصوص تحولات جاری کشور گفت: مواضع تند برخی مقامات اروپا، مروج خشونت و ترور در داخل اروپا هم شد و این یعنی به نام حقوق بشر، تهدید امنیت اروپا بدست برخی رهبران تندروی اروپا رقم خورد.
وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه با اشاره به مکالمه تلفنی اخیر خود با همتای اوکراینی، بار دیگر مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص جنگ اوکراین و لزوم پایان جنگ و آتش بس تکرار نمود.
جوزف بورل نیز در این گفتگوی تلفنی با اشاره به بیانیه سخنگوی خود، بار دیگر حملات تروریستی داعش در شهر شیراز را محکوم کرد و به خانواده قربانیان این حمله تروریستی تسلیت گفت.
وی با اشاره به برخی مواضع مقامات اروپایی، آن را بازتاب افکار عمومی جوامع اروپایی که ناشی از گزارشات رسانه‌ای هستند، عنوان نمود.
بورل در خصوص مذاکرات هسته‌ای، با اشاره به انتقال پیام ایران به طرف آمریکایی گفت: ما به تلاش سازنده خود تا رسیدن به نقطه توافق نهایی ادامه می‌دهیم و نسبت به نتیجه کار خوشبین هستیم.
نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا توافق ایران و آژانس در مسیر همکاری و پاسخگویی به سوالات آژانس را گامی رو به جلو خواند. امیدوارم از خبر ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار آمادگی
دارد
راضی بوده باشید.

ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار آمادگی
دارد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۳ ۰۲:۳۹:۲۶