ایجاد ۸۵۰ کد رشته جدید بر اساس نیاز کار توسط دانشگاه
علمی‌کاربردی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ایجاد ۸۵۰ کد رشته جدید بر اساس نیاز کار توسط دانشگاه
علمی‌کاربردی
به گزارش خبرنگار سایت احکام، حسین بلندی امروز جمعه در دیدار با استاندار لرستان با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص مهارت‌آموزی و ایجاد اشتغال در جامعه و همچنین تأکید ایشان مبنی بر آموزش بر اساس آمایش و اشتغال دانش‌آموختگان بیکار گزارشی از اقدامات انجام شده در این راستا در دانشگاه علمی‌کاربردی ارائه داد.
وی گفت: طرح آمایش سرزمینی در سال ۱۴۰۰ بر اساس نیازسنجی و نیازآفرینی، ۱۲۵ برنامه درسی جدید در این دانشگاه، حذف سه هزار و ۸۰۰ کد رشته محل و بیش از ۸۵۰ کد رشته محل جدید بر اساس نیاز بازار کار، اخذ مجوز تضمین اشتغال برای اولین‌بار در کشور مهم‌ترین برنامه‌های این دانشگاه در دو سال اخیر بوده است.
رئیس دانشگاه علمی‌کاربردی کشور، همچنین از ایجاد ظرفیت اشتغال به تعداد شش هزار و ۵۱۸ برای سایت احکامماه گذشته و هزار و ۸۰۰ ظرفیت اشتغال در بهمن‌ماه گذشته توسط این دانشگاه خبر داد.
بلندی در ادامه به تشریح طرح «آباد» پرداخت و گفت: آموزش برای اشتغال دانش‌آموختگان به‌عنوان یکی دیگر از برنامه‌های مهم و در دست اقدام این دانشگاه در آینده‌ای نزدیک است. امیدوارم از خبر ایجاد ۸۵۰ کد رشته جدید بر اساس نیاز کار توسط دانشگاه
علمی‌کاربردی
راضی بوده باشید.

ایجاد ۸۵۰ کد رشته جدید بر اساس نیاز کار توسط دانشگاه
علمی‌کاربردی  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۱۳ ۰۲:۳۹:۱۰