ایجاد تحول باور سازمان استاندارد در دولت مردمی است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ایجاد تحول باور سازمان استاندارد در دولت مردمی است به گزارش سوالات شرعی و احکام، مهدی اسلام پناه عصر یکشنبه در نشست با فعالان اقتصادی، تولیدی و صنعتی استان مرکزی فعالان بخش خصوصی را به افسران جنگ اقتصادی در خط مقدم تشبیه کرد و گفت: نشست‌های متعددی با حضور کارآفرینان و فعالان اقتصادی کشور برگزار می‌شود تا موانع و مشکلات این بخش رفع شود.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران به قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد اشاره کرد و افزود: این قانون باید به طور حتم مدنظر تولیدکنندگان قرار گیرد و بر اساس این قانون، نمونه برداری از واحدهای تولیدی فقط باید از سوی سازمان ملی استاندارد انجام گیرد.
وی اظهار داشت: تمامی موارد تأیید صلاحیت، ارزیابی انطباق، اندازه شناسی و استانداردسازی به عنوان محور اصلی فعالیت‌های این سازمان در قانون لحاظ شده و کارشناسان سازمان نیز طبق همین قانون ضابط قضائی محسوب می‌شوند.
ضرورت به روز آمد شدن استانداردها
اسلام پناه ادامه داد: در طول یک سال اخیر دو جلسه شورای عالی استاندارد با حضور شخص رئیس جمهوری برگزار شده است که نشان از اهمیت استاندارد برای دولت سیزدهم دارد.
وی با اشاره به ضرورت روزآمد شدن استانداردها تاکید کرد: با توجه به فناوری‌های نوین در صنایع، به طور حتم استانداردها هم باید به روز رسانی شود.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: برای حمایت و نجات تولید، نباید خود تحریمی داشته باشیم، از طرفی در تولید نباید تنها به مباحث کمی پرداخت بلکه باید همه جوانب کلان تولید را مدنظر داشت چرا که تولیدکننده بدون نشان استاندارد اجازه فروش ندارد و اخذ این استاندارد نیز هزینه‌ای دارد که وارد خزانه می‌شود.
اسلام پناه ادامه داد: دبیرخانه کارگروه میعانات بر عهده سازمان ملی استاندارد است سیاست سازمان این است که کارگروه میعانات نباید وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه مجموعه استاندارد با تمام توان، پشتیبان و حامی تولید و زنجیره تولید است، تصریح کرد: در حد توان امور را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم تا منافع ملی کشور بیشتر محقق شود.
سهم ناچیز ایران در تجارت دارای نشان حلال در دنیا
اسلام پناه با اشاره به اینکه واحدهای تولیدکننده مواد غذایی باید تأمین حوزه غذای حلال را مدنظر ویژه قرار دهند گفت: سهم ایران در تجارت دارای نشان حلال در دنیا بسیار ناچیزاست.
دبیر شورای عالی استاندارد از تسهیل صدور نشان حلال خبر داد و گفت: صنعت حلال بازار بسیار گسترده‌ای را در اختیار دارد و فعالان این حوزه می‌توانند برای رونق کسب و کار در بازار به این حوزه ورود کنند.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه برای بازنگری برخی از استانداردها از پیشنهادات نخبگان و فعالان استقبال می‌کنیم افزود: در صورتی که در برخی از موارد موانعی بر مسیر استاندارد وجود داشته باشد، سازمان ملی استاندارد ایران با تاییدیه های بین المللی اجازه واردات را می‌دهد.
وی اشاره به اینکه شورای ملی کیفیت، ماهیتی متفاوت از شورای عالی استاندارد دارد گفت: به منظور افزایش هماهنگی‌ها تشکیل چند شورا علاوه بر شورای عالی استاندارد هدف گذاری شود.
کیفیت خط مقدم است
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه در حوزه تجهیزات پزشکی، سیاست سازمان، تجهیز آزمایشگاه‌های مرجع است، اظهار داشت: کیفیت خط مقدم است و باید عملکرد کاملاً کیفی در این حوزه وجود داشته باشد.
اسلام پناه، گفت: چنانچه ممیزی، نشانه گذاری، تست و آزمون وجود نداشته نباشد، خطری که صنعت خودروسازی را گرفتار کرده می‌تواند به همه صنایع آسیب بزند به همین خاطر در همه دنیا نظامات استاندارد بین المللی فعالیت دارند و در صورتی که این نظام در کشور یکپارچه و منسجم باشد وقفه‌ای ایجاد نمی‌شود. امیدوارم از خبر ایجاد تحول باور سازمان استاندارد در دولت مردمی است راضی بوده باشید.

ایجاد تحول باور سازمان استاندارد در دولت مردمی است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۵ ۰۲:۴۲:۰۱