ایجاد اردوگاه‌های ساماندهی معتادان متجاهر در آذربایجان
غربی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ایجاد اردوگاه‌های ساماندهی معتادان متجاهر در آذربایجان
غربی
به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمدصادق معتمدیان عصر شنبه در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، از ایجاد اردوگاه‌های ساماندهی معتادان متجاهر با استانداردهای لازم در استان خبر داد و افزود: در این اردوگاه‌ها در کنار ترک اعتیاد، توانمندسازی و مهارت آموزی و بازگشت به جامعه در اولویت کاری قرار می‌گیرد.
استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به برنامه‌ها و اقدامات استان در حوزه مبارزه با مواد مخدر، گفت: آذربایجان غربی پیشانی مبارزه با مواد مخدر در کشور است.
معتمدیان، با قدردانی از تلاش اعضای این شورا در اجرای موفق برنامه‌ها، افزود: با وجود محدودیت‌های مالی، اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌غربی شبانه روز و با انگیزه مضاعف توانستند دستاوردهای خوبی را در حوزه مبارزه با مواد مخدر کسب کنند.
وی همچنین با بیان اینکه موقعیت جغرافیایی آذربایجان غربی این استان را یکی از استان‌های ویژه در امر مبارزه با مواد مخدر کرده است، یادآور شد: با تلاش نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی، آذربایجان‌غربی توانسته در عرصه مبارزه با مواد مخدر موفقیت‌های کم نظیری را به دست آورد.
استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه علیرغم تبلیغات سو غربی‌ها و دشمنان ایران اسلامی، جمهوری اسلامی ایران در حوزه مبارزه با مواد مخدر بیشترین هزینه را داده است، افزود: آمار شهدای مبارزه با مواد مخدر و همچنین جانبازان این عرصه نشان دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران در مسیر مبارزه با مواد مخدر از هیچ تلاشی کوتاهی نکرده است.
معتمدیان همچنین بر مستندسازی و اطلاع رسانی دقیق از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حوزه مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و اظهار داشت: انعکاس این عملکرد در رسانه‌های مختلف ملی و به ویژه رسانه‌های بین‌المللی، می‌تواند به جهانیان نشان دهد که جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر ثابت قدم است.
وی در ادامه از هوشمندسازی مرزهای استان در کنار انسداد و اقدامات فیزیکی خبر داد و افزود: با حمایت دولت سیزدهم، زیرساخت‌های لازم در حوزه فناوری اطلاعات و توسعه فیبر نوری در مرزهای استان در حال انجام است.
استاندار آذربایجان‌غربی یکی از مطالبات بحق مردم را ساماندهی معتادان متجاهر عنوان کرد و افزود: با حمایت‌های قوه قضائیه و تمامی دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان و همکاری نیروهای انتظامی، زیرساخت‌های لازم در این حوزه افزایش یافته و امروز شاهد افزایش ۱۰ برابری ظرفیت ساماندهی معتادان متجاهر در استان هستیم.
معتمدیان همچنین خواستار تقویت ساختار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در حوزه بین المللی، تقویت تجهیزات در حوزه کشفیات در پایانه‌های مرزی استان، تأمین بخشی از نیازهای دستگاه قضائی، انتظامی و اطلاعاتی در حوزه مبارزه با مواد مخدر و همچنین حمایت از تولید برنامه‌های حوزه پیشگیری در صداوسیمای استان شد. امیدوارم از خبر ایجاد اردوگاه‌های ساماندهی معتادان متجاهر در آذربایجان
غربی
راضی بوده باشید.

ایجاد اردوگاه‌های ساماندهی معتادان متجاهر در آذربایجان
غربی  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۵-۱۲ ۰۲:۴۲:۵۹