اوکراین مدعی عدم دخالت در انفجار پل کریمه شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اوکراین مدعی عدم دخالت در انفجار پل کریمه شد به گزارش سوالات شرعی و احکام، «سرگی کوزان» مشاور وزارت دفاع اوکراین هرگونه ارتباط کی یف با انفجار پل کریمه را رد کرد.
بر اساس این گزارش، مشاور وزارت دفاع اوکراین در گفتگو با شبکه خبری الجزیره ادعا کرد: اوکراین هیچ ارتباطی با انفجار پل کریمه ندارد.
وی مدعی شد: مسکو می خواهد به دلیل وجود نزاع داخلی در کرملین ما را به انفجار پل کریمه متهم نماید.
مشاور وزارت دفاع اوکراین در عین حال ادعا کرد که انفجار پل کریمه منجر به عقب نشینی نیروهای روسیه در جنوب اوکراین شده است.
این در حالی است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز یکشنبه در سخنانی اعلام کرد: طراح، مجری و عامل انفجار پل کریمه سرویس‌های ویژه اوکراین هستند.
جمهور روسیه در این خصوص ادامه داد: انفجار در پل کریمه یک حمله تروریستی با هدف از بین بردن زیرساخت‌های حیاتی روسیه بود. سرویس‌های ویژه اوکراین دستور حمله به پل کریمه را دادند و این کار را عملی کردند.
بامداد روز شنبه رسانه‌های روسی و اوکراینی از وقوع انفجار در پل شبه جزیره کریمه خبر دادند؛ این پل معروف به پل «کرچ» کریمه را به دیگر مناطق روسیه وصل می‌کند.
«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین هم پیشتر اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور پس از دریافت گزارش‌هایی درباره این حادثه، دستور داده فوراً کمیته‌ای برای بررسی علت انفجار در پل کریمه تشکیل شود. به نوشته «مسکوتایمز» پل کرچ را سال ۲۰۱۸ ولادیمیر پوتین شخصاً افتتاح کرد و این پل راه ارتباطی مهمی برای انتقال تجهیزات نظامی از روسیه به سربازان روسیه در مناطق جنگی در اوکراین است.
شبه‌جزیره کریمه واقع در جنوب اوکراین، سال ۲۰۱۴ با برگزاری همه پرسی رسماَ به خاک روسیه الحاق شد. آمریکا، اوکراین و کشورهای غربی با این همه‌پرسی مخالفت و آن را «اشغال کریمه توسط روسیه» توصیف و به همین علت تحریم‌هایی علیه مسکو اعمال کردند. امیدوارم از خبر اوکراین مدعی عدم دخالت در انفجار پل کریمه شد راضی بوده باشید.

اوکراین مدعی عدم دخالت در انفجار پل کریمه شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۰ ۰۲:۳۶:۵۷