اوکراین دونتسک را بمباران کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اوکراین دونتسک را بمباران کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، منابع خبری از حمله نیروهای اوکراین به یک مرکز درمانی در منطقه دونتسک خبر دادند که منجر به برجا ماندن چند زخمی و وقوع حریق شد.
بر اساس این گزارش، این منابع از بمباران منطقه اورلوفکا در شهر دونتسک توسط نیروهای اوکراینی با پنج خمپاره ۱۵۵ میلیمتری خبر دادند.
«الکسی کولمزین» شهردار دونتسک گفت پس از آنکه بیمارستان کالینینا در دونتسک مورد بمباران قرار گرفت و دچار حریق شد، خدمات اورژانس اقدام به تخلیه بیماران از این بیمارستان کرد.
در همین حال، خبرنگار روسیا الیوم از زخمی شدن چند نفر بر اثر اصابت موشک گراد به یکی از بخش‌های این بیمارستان خبر داد.
این در حالی است که اولکسی آرِستوویچ، مشاور نظامی در دفتر ولودیمیر زلنسکی اعلام کرد: «جنگ در اوکراین دست‌کم یک‌ونیم تا دو سال دیگر ادامه خواهد داشت.اکنون دیگر کاملاً روشن است که قرار نیست جنگ در ۲ یا ۳ ماه آینده متوقف شود.»
هفته پیش «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد بر اساس اسناد آشکاری که منتشر شده َآمریکا با هدف فروش سلاح بیشتر و کسب پول بیشتر قصد دارد جنگ در اوکراین را حداقل تا پایان سال ۲۰۲۵ ادامه دهد.
لازم به ذکر است که ارتش روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می‌گویند این عملیات در پاسخ به درخواست سران جمهوری‌های خودمختار دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شده است. به نوشته اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از هشت سال تحت نسل‌کشی و آزار و اذیت رژیم کی‌یف قرار داشتند».
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفته بود که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از ۸ سال تحت نسل کشی و آزار و اذیت رژیم کی یف قرار داشتند».
آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌اند. از سوی دیگر «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه نیز گفته است هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است.
این در حالی است که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، اقدامات غرب علیه روسیه را «جنگ اقتصادی» خواند و تأکید کرد: غرب تحریم‌های تهاجمی و بی‌سابقه‌ای را علیه روسیه به اجرا گذاشت که هدف آن از بین بردن اقتصاد ما در کوتاه مدت، سرقت ذخایر ارزی ما، سقوط پول ملی (روبل) و ایجاد تورم ویرانگر بود، اما غرب به هیچیک از این اهداف نرسید. امیدوارم از خبر اوکراین دونتسک را بمباران کرد راضی بوده باشید.

اوکراین دونتسک را بمباران کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۱۹ ۰۲:۳۸:۰۵