اوکراین: درخواست اعزام نیرو از اروپا نداشتیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اوکراین: درخواست اعزام نیرو از اروپا نداشتیم به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، نخست وزیر اوکراین در سخنانی اظهار داشت که کی یف از اروپا درخواست اعزام نیرو نکرده است.
«دنیس شمیگال»، نخست وزیر اوکراین گفت، کی یف از کشورهای اروپایی برای اعزام نیرو به اوکراین درخواست نکرده است و خاطرنشان کرد که این کشور تعداد کافی پرسنل نظامی دارد.
روز گذشته نیز «پیوتر تولستوی» معاون رئیس پارلمان روسیه (دومای دولتی) در واکنش به اقدام فرانسه برای انتقال نیروی نظامی به اوکراین تأکید کرد که «نیروهای نظامی روسیه همه نظامیان فرانسوی در اوکراین را حذف خواهند کرد.»
وی با اشاره به اینکه «از مجموع ۳۶۷ مزدور فرانسوی که پیش از این وارد اوکراین شده بودند، ۱۴۷ نفر از بین رفته اند» گفت: ما همه سربازان فرانسوی را که به خاک اوکراین خواهند آمد، خواهیم کشت.
علاوه بر این تولستوی تاکید کرد که روسیه به اظهارات امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه و سخنان وی درباره «عبور از خطوط قرمز» در ارائه کمک به کی یف اهمیتی نمی‌دهد.
روز چهارشنبه نیز دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه و رئیس‌جمهور سابق این کشور در واکنش به احتمال اعزام نیروهای فرانسوی به اوکراین اعلام کرد که «بد نیست اگر فرانسه نیروی نظامی به اوکراین بفرستد؛ پنهان‌کردن این نیروها دشوار است اما نابودی آنها کار دشوار و خیلی مهمی نخواهد بود.» وی در ادامه گفت: اگر فرانسه نیروهای خود را به اوکراین اعزام کند، نابودی آنها اولویت و وظیفه نیروهای مسلح روسیه خواهد بود. این اقدام برای فرانسه مساوی با گیوتین است و درس خوبی برای دیگران در اروپا خواهد بود.
روز سه‌شنبه هم سرگئی ناریشکین، مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه اعلام کرده بود که مسکو اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می‌دهد فرانسه در حال آماده سازی اعزام یک واحد نظامی به اوکراین است. به گفته ناریشکین ارتش فرانسه نسبت به شمار فزاینده فرانسوی‌هایی که در اوکراین کشته می‌شوند به شدت نگران است و ماکرون دیر یا زود باید این حقیقت زشت را برای جامعه فرانسه آشکار کند؛ اگرچه وی سعی دارد تا جایی که ممکن است این موضوع را به تأخیر بیاندازد.
ناریشکین همچنین در پایان سخنان خود گفت: (یگان فرانسوی) به یک هدف قانونی و اولویت دار برای حملات نیروهای مسلح روسیه تبدیل خواهد شد و این بدان معناست که اعزام نظامیان فرانسوی به اوکراین به سرنوشت تمام متجاوزانی دچار خواهند شد که به خاک روسیه تجاوز کردند.
پیش از این، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه اعزام نیروهای غربی به اوکراین را رد نکرده بود. ماکرون بعداً با اظهار نظر در این مورد گفته بود که به طور کامل آگاهانه در مورد امکان اعزام نیروهای غربی به اوکراین صحبت کرده و سخنان خود را سنجیده و با دقت اعلام کرده است.
لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا نیز پیشتر گفته بود که شکست اوکراین در درگیری کنونی، یک درگیری نظامی مستقیم بین سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و روسیه را منجر خواهد شد. امیدوارم از خبر اوکراین: درخواست اعزام نیرو از اروپا نداشتیم راضی بوده باشید.

اوکراین: درخواست اعزام نیرو از اروپا نداشتیم  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۲۲ ۰۲:۴۰:۳۰