اوکراین به غرب هشدار داد؛ «بدون پشتیبانی غرب، جنگ را
باخته‌ایم»

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اوکراین به غرب هشدار داد؛ «بدون پشتیبانی غرب، جنگ را
باخته‌ایم»
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، دیمیترو کولیبا، وزیر امور خارجه اوکراین روز دوشنبه گفت که نیروهای مسلح اوکراین بدون کمک غرب توانایی مقاومت در برابر ارتش روسیه را ندارند.
کولیبا در گفت‌وگو با نشریه اسپانیایی «پایس» گفت: «چنانچه در شرایط کنونی، تصمیمی برای تعلیق یا خودداری از پشتیبانی نظامی (نیروهای مسلح اوکراین) گرفته شود، روسیه می‌تواند در میدان جنگ بر ما غلبه کند و به خطوط مقدم ارتش اوکراین نفوذ کند.»
کولیبا همچنین اذعان کرد که اوکراین در صورت خودداری اتحادیه اروپا (ناتو) از ارسال کمک‌های مالی به کی‌یف، طرح جایگزینی ندارد و برای همین منظور، کی‌یف از متحدان خود خواستار تأمین سلاح‌های بیشتری برای «جلوگیری از بحران در آینده» است.
پیش از این، در پایان دسامبر سال گذشته میلادی، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی از آمادگی واشنگتن برای کمک نظامی «نهایی» به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار به اوکراین خبر داده بود و در عین حال، همچنین کاخ سفید در سال گذشته میلادی هشدار داد که با ارسال کمک‌های نظامی جاری دیگر بودجه کافی برای حمایت نظامی از کیف را نخواهد داشت و تا زمانی که کنگره آمریکا بودجه اضافی را تأیید نکند، هیچ منبع جدیدی از سلاح و مهمات برای حمایت نظامی از کی‌یف وجود نخواهد داشت.
از سوی دیگر، شبکه NBC آمریکا در گزارشی اعلام کرد که مقام‌های آمریکایی و اروپایی در حال حاضر درباره تبعات بالقوه تن دادن کی‌یف به مفاد آتش بس تحمیلی مسکو با مقام‌های اوکراینی در حال رایزنی و گفت‌وگو هستند. امیدوارم از خبر اوکراین به غرب هشدار داد؛ «بدون پشتیبانی غرب، جنگ را
باخته‌ایم»
راضی بوده باشید.

اوکراین به غرب هشدار داد؛ «بدون پشتیبانی غرب، جنگ را
باخته‌ایم»  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۹ ۰۲:۴۰:۲۹