اوکراین از ممنوعیت فعالیت نهادهای دینی مرتبط با روسیه خبر
داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اوکراین از ممنوعیت فعالیت نهادهای دینی مرتبط با روسیه خبر
داد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین از ممنوعیت فعالیت های نهادهای دینی مرتبط با روسیه در این کشور خبر داد.
بر اساس این گزارش، زلنسکی گفت که شورای امنیت ملی اوکراین روز پنج شنبه ممنوعیت فعالیت نهادهای دینی مرتبط با روسیه را مورد بحث قرار داد و نسبت به ممنوعیت فعالیت این نهادها تصمیم گرفته شد.
رئیس جمهور اوکراین در ویدئویی در تلگرام افزود: شورای امنیت ملی و دفاع که روز پنج شنبه تشکیل جلسه داد دولت را مکلف کرد که طرحی را برای ممنوعیت فعالیت نهادهای دینی مرتبط با مراکز نفوذ روسیه در اوکراین به پارلمان ارائه کند.
زلنسکی همچنین گفت که فراهم کردن چنین شرایطی در اوکراین که هیچ شخص مرتبط با دشمن نتواند علیه اوکراینی ها اقدام کند ضروری است.
این در حالی است که «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که طرح اتحادیه اروپا برای برگزاری یک دادگاه ویژه به منظور بررسی آنچه اقدامات مسکو در اوکراین ادعا شده است فاقد مشروعیت بوده و مسکو این اقدام بروکسل را محکوم می کند.
سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در این خصوص گفت که محققان روسی در حال انجام کار گسترده و فشرده در ارتباط با مستندسازی از تمام جرائم اوکراین هستند.
«واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل هم چهارشنبه گذشته گفته بود که پیشنهاد کمیسیون اروپا برای تشکیل دادگاهی در مورد اوکراین تحت نظارت سازمان ملل متحد، با هدف مشروعیت بخشیدن به اقدامات غیرقانونی غرب در قبال روسیه است. امیدوارم از خبر اوکراین از ممنوعیت فعالیت نهادهای دینی مرتبط با روسیه خبر
داد
راضی بوده باشید.

اوکراین از ممنوعیت فعالیت نهادهای دینی مرتبط با روسیه خبر
داد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۲ ۰۲:۳۷:۲۱