انگیزه نتانیاهو در جنگ غزه منافع شخصی اوست

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انگیزه نتانیاهو در جنگ غزه منافع شخصی اوست به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، یک نظرسنجی انجام شده از سوی کانال ۱۳ اسراییل نشان می‌دهد که ۵۳ درصد از اسراییلی‌ها معتقدند که انگیزه نتانیاهو در جنگ غزه منافع شخصی اوست.
براساس این نظر سنجی، بیشتر ساکنان مناطق اشغالی فلسطین معتقدند که نتانیاهو در پیگیری سیاست‌های خود توجهی به منافع عمومی اسراییل ندارد.
همزمان روز یکشنبه رسانه‌های اسراییلی از درگیری در جلسه کابینه نتانیاهو در جریان یک جلسه امنیتی خبر داده‌اند.
همچنین گزارش شده است در این جلسه وزرای نتانیاهو بر سر هم فریاد زده‌اند.
پیشتر گزارش شده بود که نتانیاهو، نخست وزیر و گالانت وزیر جنگ در جلسه کابینه به ناگهان از نشست خارج شده‌اند.
از سوی دیگر منابع عبری زبان گزارش داده‌اند که در ارتش اسراییل این اعتقاد وجود دارد که شانس بازگرداندن اسرای اسراییلی به صورت زنده در عملیات نظامی بسیار اندک است.
همچنین برای چندمین شب پیاپی، صدها نفر از خانواده‌های اسرای اسراییلی مقابل محل اقامت نتانیاهو دست به تظاهرات زدند.
معترضان خواستار امضای توافق فوری برای مبادله اسرا با حماس هستند.
این چندمین شب اعتراضی پیاپی در تل آویو است.
شب گذشته نیز بنا بر گزارش‌ها، هزاران صهیونیست به همراه خانواده اسرا در غزه با برپا کردن چادر مقابل اقامتگاه وی در شهر بندری قیصریه در اعتراض به بی‌توجهی نتانیاهو به سرنوشت اسرا نزد حماس خواستار محاکمه وی و توافقی فوری برای آزادی اسرای خود در غزه شدند.
به گزارش کانال ۱۲ عبری، معترضان در پیامی به کابینه جنگ اسراییل تاکید کردند که علی رغم دستور «بن غفیر» وزیر امنیت داخلی به پلیس در بدرفتاری و شلیک گلوله به سمت معترضان به تحصن خود ادامه خواهیم داد و خواستار محاکمه نتانیاهو هستیم، زیرا وی دارای اختلال عقلی است و بدترین جنایتکار است و باید محاکمه و روانه زندان شود.
همچنین برخی منابع عبری به نقل از معترضان اسراییلی گزارش دادند که معترضان مصمم بر ادامه محاصره خانه نتانیاهو در قیصریه تا بازگشت اسرای خود از غزه هستند.
تجمع خانواده‌های اسرای صهیونیستی در شهر ساحلی قیصریه از روز جمعه، ۲۹ دی آغاز شده و روز شنبه و یکشنبه نیز با شعارهایی ضد کابینه در این خصوص که آنان اعتماد خود را به نتانیاهو برای توافق بازگشت اسرا از دست داده‌اند، ادامه یافت.
سخنگویان خانواده‌های اسرای صهیونیستی نزد حماس به رسانه‌های عبری گفتند با وجود مهلت ۱۰۰ روزه به بنیامین نتانیاهو اکنون مهلت وی به سرآمده و هنوز وی و کابینه‌اش تلاشی برای توافق با گروه‌های فلسطینی جهت آزاد کردن اسرا نکرده‌اند.
بسیاری از تحلیلگران در فلسطین اشغالی معتقدند که نتانیاهو تنها فردی است که می‌خواهد جنگ غزه را برای اهداف شخصی خود طولانی کند تا جایی که یاییر لاپید رهبر اپوزیسیون اسراییل در اینباره گفته است که نتانیاهو هیچ اهمیتی به اسراییل نمی‌دهد بلکه فقط به منافع سیاسی خود می‌اندیشد.
از سوی دیگر، با تداوم جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در نوار غزه، پایتخت‌های مهم کشورهای اروپایی روز یکشنبه صحنه تظاهرات در حمایت از ملت مظلوم فلسطین بود. در شهر پاریس در فرانسه نیز تظاهراتی در حمایت از غزه به سمت بروکسل به راه افتاده است. امیدوارم از خبر انگیزه نتانیاهو در جنگ غزه منافع شخصی اوست راضی بوده باشید.

انگیزه نتانیاهو در جنگ غزه منافع شخصی اوست  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۲ ۰۲:۳۸:۰۳