انهدام باند کلاهبرداری درج آگهی استخدام در فضای مجازی
لرستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انهدام باند کلاهبرداری درج آگهی استخدام در فضای مجازی
لرستان
به گزارش خبرنگار سایت احکام، سردار یحیی الهی امروز پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در پی شکایات تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه توسط افراد ناشناس از طریق فضای مجازی با درج آگهی استخدام کمیته امداد در استان لرستان و ایلام از آنان کلاهبرداری شده است، بلافاصله مراتب به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: پس از اخذ اظهارات افراد مال‌باخته و بررسی‌های اولیه مشخص شد قربانیان با مشاهده آگهی استخدام اقدام به برقراری ارتباط با فرد درج کننده آگهی کرده و افراد کلاهبردار نیز به بهانه ثبت‌نام و شرکت در آزمون مبلغ ۱۲۵ هزار تومان از قربانیان اخذ و پس از آن پاسخگوی تماس‌های آنها نبوده است.
فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به اینکه کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات پلیسی و تخصصی چهار نفر را شناسایی و پس از هماهنگی قضائی، طی عملیات منسجم دستگیر و تحویل مراجع قضائی کردند گفت: بیش از ۱۴۰ نفر به‌عنوان مال‌باخته مورد سو استفاده این افراد شیاد قرار گرفته است.
سردار الهی از عموم شهروندان خواست که در صورت بروز هرگونه مشکل و مواجهه با جرایم رایانه‌ای با مراجعه حضوری به پلیس فتا از راهنمایی و مشاوره مستقیم کارشناسان استفاده کرده و یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و ثبت درخواست در قسمت درخواست‌های مردمی و یا با شماره‌گیری ۰۹۶۳۸۰ مرکز امداد و فوریت‌های سایبری به جهت استفاده از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی خود اقدام کنند. امیدوارم از خبر انهدام باند کلاهبرداری درج آگهی استخدام در فضای مجازی
لرستان
راضی بوده باشید.

انهدام باند کلاهبرداری درج آگهی استخدام در فضای مجازی
لرستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۱ ۰۲:۳۸:۲۹