انقلاب اسلامی به زنان جایگاه و تشخص داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انقلاب اسلامی به زنان جایگاه و تشخص داد به گزارش سوالات شرعی و احکام، علیرضا قاسمی‌فرزاد در مراسم گرامیداشت حاجیه خانم مرضیه حدیدچی دباغ، گفت: اسلام مقام زن را ارج نهاده است و انقلاب‌اسلامی به زنان جایگاه و تشخیص داد.
وی افزود: مقام‌معظم‌رهبری (مدظله‌العالی) در دیدار با مجموعه‌ی دست‌اندرکاران کنگره‌ی ملی هشت‌هزار شهید استان، بیانات ارزشمند و گهرباری را در موضوع زن و مجاهدت‌های این بانوی بزرگ به شایستگی بیان کردند.
استاندار همدان ادامه داد: حضور زنان در انقلاب‌اسلامی یک حضور ارزشمند بود و یکی از دلایل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی وجود زنان فعال در این عرصه بود و سرعت پیروزی انقلاب اسلامی و دوام آن با به صحنه آمدن زنان اتفاق افتاد.
قاسم فرزاد اذعان کرد: خانم دباغ در عرصه‌های جهاد حضور داشت و این بانوی بزرگوار پیش از انقلاب تحت سخت‌ترین شکنجه‌های ساواک و پس از انقلاب منشأ اثر خیر بود.
وی تصریح کرد: حضور فعال زنان و دختران در طول دوران انقلاب‌اسلامی و دفاع مقدس باعث تنومند شدن درخت انقلاب شده و ایران را به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل کرده است. امیدوارم از خبر انقلاب اسلامی به زنان جایگاه و تشخص داد راضی بوده باشید.

انقلاب اسلامی به زنان جایگاه و تشخص داد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۶ ۰۲:۴۰:۱۰