انفعال آمریکا از اقتدار سپاه در توقیف نفتکش مشکوک در
خلیج‌فارس

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انفعال آمریکا از اقتدار سپاه در توقیف نفتکش مشکوک در
خلیج‌فارس
به گزارش سوالات شرعی و احکام، در پی توقیف یک کشتی تجاری خارجی مشکوک توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی کشورمان، سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی ارتش آمریکا با اذعان به قدرت‌نمایی رزمی نیروی دریایی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در واکنشی منفعلانه صرفاً به موضع‌گیری رسانه‌ای بسنده کرد.
خبرگزاری اسپوتنیک شامگاه پنجشنبه گزارش داد که در جریان توقیف یک کشتی مشکوک به حمل قاچاق توسط سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در آب‌های خلیج فارس، نیروی دریایی آمریکا در واکنش به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در صیانت از حریم دریایی خود به مواضع رسانه‌ای بسنده کرد.
بر پایه این گزارش، «تیم هاوکینز» سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا با اشاره به توقیف این کشتی مشکوک به حمل محموله قاچاق از سوی ایران اعلام کرد که ناوگان دریایی ارتش دریایی آمریکا مستقر در خلیج فارس از نزدیک اوضاع را زیر نظر دارد.
سخنگوی نیروی دریایی آمریکا در ادامه با اتخاذ مواضعی رسانه‌ای و منفعلانه در جریان اقتدار رزمی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس اعلام کرد که نیروی دریایی آمریکا با رصد این اقدام دریایی ایران، از مداخله اجتناب کرد.
گفتنی است ناوگان پنجم دریایی آمریکا دیروز (چهارشنبه) در اظهاراتی رسانه‌ای مدعی شد که نیروی دریایی این کشور مانع از تلاش ایران در توقیف دو نفتکش سوخت در آب‌های آزاد خلیج فارس شده است.
در همین ارتباط، پیشتر نیروی دریایی ایران در واکنش به ادعای واشنگتن با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که توقیف نفتکش موسوم به «ریچموند فویاچر» با دستور مقامات قضائی ایران و به دنبال برخورد با یک کشتی ایرانی در آب‌های دریای عمان صورت گرفته است که در جریان این برخورد فیزیکی این کشتی با کشتی ایرانی ۵ نفر از سرنشینان ایرانی مجروح شدند. امیدوارم از خبر انفعال آمریکا از اقتدار سپاه در توقیف نفتکش مشکوک در
خلیج‌فارس
راضی بوده باشید.

انفعال آمریکا از اقتدار سپاه در توقیف نفتکش مشکوک در
خلیج‌فارس  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۷ ۰۲:۳۸:۵۳