انفجار و تیراندازی در هتل محل اسکان مقامات سومالی در
موگادیشو

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انفجار و تیراندازی در هتل محل اسکان مقامات سومالی در
موگادیشو
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه النشره، منابع امنیتی از وقوع انفجار و تیراندازی در هتل محل اقامت نمایندگان و مقامات سومالی در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری این کشور در موگادیشو خبر دادند.
بر اساس این گزارش، منابع امنیتی گفتند که دو انفجار و تیراندازی در هتلی که نمایندگان و مقامات سومالی در آن اقامت دارند، به وقوع پیوست.
لازم به ذکر است که سومالی سال‌ها گرفتار ناامنی بوده است و الشباب یکی از تهدیدهای اصلی در این کشور شاخ آفریقا به شمار می‌رود. سومالی طی سال‌های گذشته تا کنون مرکزی برای فعالیت گروهک‌های تکفیری به ویژه گروه تروریستی الشباب است که این گروه نیز ارتباطات بسیار نزدیکی با گروهک تروریستی داعش دارد.
طی چند سال گذشته انفجارهای تروریستی متعددی از سوی گروهک تروریستی الشباب در شهرهای مختلف سومالی به ویژه در پایتخت این کشور به وقوع پیوسته است. حداقل از سال ۲۰۰۷ تا کنون، عملیات‌های تروریستی الشباب جان هزاران نفر را در سومالی گرفته است.
سازمان ملل نیز درباره بی ثباتی فزاینده در سومالی هشدار داده و گزارش‌های دوره‌ای خود درباره این کشور در سال جاری را به جزئیات حملات الشباب و گروه‌های طرفدار داعش اختصاص داده است. امیدوارم از خبر انفجار و تیراندازی در هتل محل اسکان مقامات سومالی در
موگادیشو
راضی بوده باشید.

انفجار و تیراندازی در هتل محل اسکان مقامات سومالی در
موگادیشو  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۸ ۰۲:۳۸:۰۵