انعقاد قرارداد واگذاری پساب شهرستان زابل به صنعت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انعقاد قرارداد واگذاری پساب شهرستان زابل به صنعت علیرضا قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام، افزود: همزمان با انعقاد ۱۳ قرارداد سرمایه گذاری صنایع کشور در حوزه پساب با حضور رئیس جمهور و وزیر نیرو، مبادله قرارداد واگذاری پساب زابل به شرکت توسعه صنایع و معادن مس جانجا صورت گرفت.
وی از این مهم به عنوان اولین قرارداد سرمایه‌گذاری صنعت در حوزه توسعه و تکمیل طرح‌های فاضلاب استان برشمرد و اضافه کرد: این قرارداد با ارزش روز سرمایه‌گذاری ۱۷ هزار میلیارد ریالی برای مدت ۱۵ سال منعقد شده است.
این مقام مسئول گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی در سیستان و بلوچستان، تأمین آب صنایع از محل پساب، گامی بسیار ارزشمند در توسعه زیرساخت‌های صنایع بزرگ این استان محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه آب، محور اصلی برنامه هفتم توسعه است، ادامه داد: بازچرخانی آب یکی از ضروری‌ترین راهکارها برای غلبه بر مشکلات آبی محسوب می‌شود که در دولت سیزدهم اهمیت این موضوع بیش از پیش مورد تأکید و توجه قرار گرفته است.
قاسمی اظهار کرد: با توجه به وضعیت کم‌آبی و افزایش روزافزون تقاضا برای آب در بخش‌های مختلف از جمله شرب، صنعت و کشاورزی، برنامه‌ریزی به منظور دستیابی به سایر منابع آبی، بازچرخانی آب و پساب به صورت ویژه در ردیف سیاست‌های وزارت نیرو و در دستور کار شرکت آب و فاضلاب استان قرار دارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این راستا، موضوع جایگزینی پساب و توقف تخصیص از آب‌های سطحی و زیرزمینی به صنایع پرآب‌بر توسط وزیر محترم نیرو ابلاغ شده است.
شایان ذکر است، روز گذشته ۱۴ قرارداد با سرمایه‌گذاران در هفت استان سیستان و بلوچستان، اصفهان، سمنان، مرکزی، قم، فارس و آذربایجان شرقی با ارزش بیش از ۱۹۰ هزار میلیارد ریال منعقد شده است‌. امیدوارم از خبر انعقاد قرارداد واگذاری پساب شهرستان زابل به صنعت راضی بوده باشید.

انعقاد قرارداد واگذاری پساب شهرستان زابل به صنعت  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۱۲ ۰۲:۳۸:۳۲