اندیشه های قضائی مقام معظم رهبری باید تحلیل برای جامعه تبیین
شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اندیشه های قضائی مقام معظم رهبری باید تحلیل برای جامعه تبیین
شود
به گزارش سوالات شرعی و احکام، ناصر عتباتی روز شنبه در جلسه هم اندیشی در خصوص اتخاذ تمهیدات لازم به منظور برگزاری اجلاسیه استانی اندیشه‌های قضائی رهبر معظم انقلاب اسلامی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بیان داشت: نگاه رهبر معظم انقلاب به مسائل قضائی یک نگاه دقیق، علمی و کاملاً کارشناسانه است که نشأت گرفته از تسلط معظم له به امور کلان قضائی می‌باشد و فرمایشات ایشان در این خصوص بسیار مؤثر و راهگشاست.
وی ادامه داد: استان آذربایجان غربی دارای قضات مجرب، اساتید حقوق و حقوقدانان صاحب نظر بسیاری دارد که می‌توان با استفاده از این ظرفیت‌ها قدم کوچکی در تبیین محور عدالت پژوهی، استقرار و گسترش عدالت به عنوان یکی از محورهای اجلاسیه کشوری اندیشه‌های قضائی رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌باشد برداریم.
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی افزود: باید برای این موضوع چند کارگروه تخصصی تشکیل و برای هر یک اهداف و وظایفی را تعریف کرد و در پایان این نقطه نظرات کارشناسی اخذ، جمع بندی و در اجلاسیه استانی ارائه و در زمان تعیین شده به پژوهشگاه قوه قضائیه منعکس شود.
وی ادامه داد: مقالاتی که در اجلاسیه استانی مطرح می‌شود می‌بابست پربار و بر اساس مبانی علمی و نظری مقام معظم رهبری باشد و تا ۱۲ دی ماه به دبیرخانه این اجلاسیه از طریق سامانه مجله حقوقی به صورت فیزیکی در قالب لوح فشرده CD و ارائه به آدرس ارومیه بزرگراه شهید باهنر، ساختمان معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، مدیریت آموزش معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان آذربایجان غربی (نماینده پژوهشگاه قوه قضائیه) ارسال کنند. امیدوارم از خبر اندیشه های قضائی مقام معظم رهبری باید تحلیل برای جامعه تبیین
شود
راضی بوده باشید.

اندیشه های قضائی مقام معظم رهبری باید تحلیل برای جامعه تبیین
شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۷ ۰۲:۴۰:۴۲