انتقال ۲۰۳۴ اسراییلی مجروح به بیمارستان بئر السبع از آغاز
جنگ

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انتقال ۲۰۳۴ اسراییلی مجروح به بیمارستان بئر السبع از آغاز
جنگ
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مسئولان بیمارستان سوروکا در بئر السبع اعلام کردند که از آغاز جنگ در غزه ۲۰۳۴ اسراییلی مجروح به این بیمارستان منتقل شدند.
آن‌ها همچنین تاکید کردند که تنها شب گذشته ۲۸ نظامی اسراییلی که در نبردهای غزه مجروح شده بودند به این بیمارستان منتقل شدند که حال ۶ نفر از آن‌ها وخیم است.
هم اکنون ۴۴ مجروح در بخش‌های مختلف این بیمارستان بستری هستند که حال ۹ نفر از آن‌ها وخیم اعلام شده است.
روز یکشنبه همچنین یک روزنامه‌نگار اسراییلی اعلام کرد که تلفات ارتش سه برابر بیشتر از آمار اعلام شده توسط نهادهای رسمی است.
«آریل شمعون»؛ روزنامه‌نگار اسراییلی در این ارتباط گفت: «چرا دولت آمار حقیقی کشته‌ها و مجروحان و خسارات وارده به خودروها و ادوات جنگی در غزه را اعلام نمی‌کند؟»
به گفته این روزنامه نگار اسراییلی، تعداد حقیقی کشته‌ها سه برابر بیشتر از آن چیزی است که اعلام شده، بیش از ۲۵۰ افسر و نظامی اسراییلی بینایی خود را به طور کامل از دست دادند و بیش از ۵۰۰ خودروی نظامی هم منهدم شده است.
همزمان، بیمارستان بیلنسون در تل آویو اعلام کرد سه نظامی ارتش رژیم صهیونیستی که در نبردهای امروز در نوار غزه زخمی شده بودند، به این بیمارستان منتقل شدند. گزارش‌هایی نیز منتشر شده که شامگاه امروز بالگردهای اسراییلی نظامیان صهیونیست مجروح در حمله موشکی قسام را به پایگاه نظامی صوفا انتقال دادند.
ارتش رژیم صهیونیستی تا کنون به طور رسمی به زخمی شدن ۱۵۹۳ نظامی خود از آغاز جنگ در غزه اذعان و تاکید کرد که حال ۲۵۵ نفر از آنها وخیم است.
ارتش این رژیم اذعان کرد: ۵۵۹ نظامی از زمان حمله زمینی به غزه زخمی شده‌اند که حال ۱۲۷ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.
همچنین ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ۴۱۶ نظامی در بیمارستانها تحت درمان هستند که ۴۰ درصد از آنها حالشان وخیم و ۲۱۱ نفر هم جراحت متوسط دارند.
ارتش این رژیم به هلاکت ۴۲۶ نظامی و افسر از زمان آغاز جنگ در هفتم اکتبر اذعان کرد که ۱۰۲ نفر از آنها از زمان شروع حمله زمینی کشته شده اند.
همچنین ارتش این رژیم از هلاکت ۲۹ نظامی از زمان پایان آتش بس موقت خبر داد.
منابع عبری زبان نیز اعلام کردند که سامانه پدافند هوایی ارتش رژیم صهیونیستی یک موشک به سمت هدفی ناشناس در آسمان شهرک کلیل در الجلیل غربی شلیک کرده است.
از سوی دیگر، روزنامه عبری زبان هاآرتص به نقل از یک منبع امنیتی اسراییلی اعلام کرد که مانور نظامی برای فراهم کردن شرایط توافقی دیگر برای مبادله اسرا بی‌نتیجه بود و راه به جایی نبرد.
همچنین یک فعال رسانه‌ای انگیسی در یک برنامه تلویزیونی گفت: «وقتی اسراییل تعداد زیادی را می‌کشد ما به آنها اعتماد داریم و حتی آن را عین تمدن میدانیم اما نوبت به پاسخ فلسطین که می‌رسد غیرقابل قبول می‌شود!»
«ایلان پاپه»، تاریخدان برجسته اسراییلی نیز در سخنانی گفته است که اسراییل یک دولت نیست بلکه یک پروژه استعماری است و به نظرم شاهد آغاز پایان پروژه اسراییل هستیم!
همزمان ساعاتی پیش، اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه آمار جدید شهیدان و زخمی‌های غزه را اعلام کرد و گفت که در نتیجه حمله‌های ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر تاکنون نزدیک به ۱۸ هزار فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.
همچنین القدره از افزایش آمار زخمی‌های حمله‌های ارتش رژیم صهیونیستی به غزه به ۴۹ هزار و ۲۲۹ نفر خبر داد.
وی تاکید کرد که در نتیجه حمله‌های ۲۴ ساعت گذشته رژیم صهیونیستی به غزه ۲۹۷ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و بیش از ۵۵۰ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند. امیدوارم از خبر انتقال ۲۰۳۴ اسراییلی مجروح به بیمارستان بئر السبع از آغاز
جنگ
راضی بوده باشید.

انتقال ۲۰۳۴ اسراییلی مجروح به بیمارستان بئر السبع از آغاز
جنگ  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۱ ۰۲:۳۹:۳۸