انتقال دبیرکل جبهه خلق فلسطین به سلول انفرادی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انتقال دبیرکل جبهه خلق فلسطین به سلول انفرادی به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، رژیم صهیونیستی روز یکشنبه اسیر احمد سعدات دبیرکل جبهه خلق را از زندان ریمون به سلول انفرادی زندان نفحه منتقل کرد.
جبهه خلق طی بیانیه‌ای مسئولیت کامل جان و سلامت اسیر سعدات را متوجه دولت اشغالگر رژیم صهیونیستی دانست.
در این بیانیه آمده است که حمله امروز به سعدات و دیگر اسرای فلسطینی، در ادامه تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه جنبش اسیر به ویژه پس از انتصاب ایتمار بن غفیر به عنوان وزیر امنیت داخلی این رژیم صورت می‌گیرد.
این بیانیه می‌افزاید که اسرای جبهه خلق در تمامی زندان‌ها به حالت آماده‌باش درآمده و تهدید به تشدید اقدامات اعتراضی و مبارزاتی خود در داخل زندان‌ها کردند.
باشگاه اسیر فلسطین نیز مسئولیت جان اسرای منتقل شده به زندان نفحه را متوجه سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی دانست.
پیش از این، اسرای جبهه خلق برای آزادی فلسطین اعلام کرده بودند که به زودی دست به اعتصاب غذا می‌زنند. بر اساس این گزارش، این جبهه تاکید کرد که این اقدام در واکنش به سیاست سرکوبگرانه زندان‌های صهیونیستی علیه رهبران و اعضای این جبهه و به نشانه مخالفت با سیاست رژیم صهیونیستی در زمینه سهل انگاری پزشکی و همچنین به نشانه همبستگی با اسیر اندیشمند ولید دقه و اسرای زندان الرمله و بیمار صورت می‌گیرد.
این جبهه تصریح کرد که ۵۴ تن از اسرای جبهه خلق برای آزادی فلسطین در مرحله اول دست به این اعتصاب می‌زنند و این اقدام پس از لجاجت و مخالفت مدیریت زندان‌های رژیم صهیونیستی با آزادی اسیر بیمار ولید دقه و تلاش‌های مستمر این مدیریت در راستای آسیب وارد کردن به احمد سعدات از رهبران اسیر این جبهه در زندان‌های صهیونیستی صورت می‌گیرد.
جبهه خلق برای آزادی فلسطین تاکید کرد که این جبهه در چارچوب مقابله با اقدامات انتقام جویانه زندانبانان صهیونیستی علیه احمد سعدات و دیگر رهبران اسیر این جبهه در زندان‌های اسرائیلی تصمیم به اعتصاب غذا گرفت.
ادامه فشارها و سرکوب‌های رژیم صهیونیستی علیه صاحبان اصلی سرزمین فلسطین در حالی است که «تور وینسلاند» سخنگوی کمیساریای سازمان ملل در خاورمیانه نسبت به بحران تأمین مالی برای کمک‌های غذایی فوری به فلسطینی‌ها هشدار داده است.
از سوی دیگر، باشگاه اسرای فلسطین اعلام کرد که ۱۳۱۹ فلسطینی در بازداشت بدون تفهیم اتهام توسط رژیم صهیونیستی به سر می‌برند.
این مؤسسه فلسطینی در گزارش خود تاکید کرد: مقامات رژیم اشغالگر، افزایش گستره جنایت بازداشت بدون تفهیم اتهام فلسطینیان را ادامه می‌دهند. بر این اساس تعداد فلسطینیانی که تا پایان ماه گذشته میلادی بدون تفهیم اتهام توسط آنان بازداشت شده‌اند به ۱۳۱۹ نفر رسیده که در میان آنان ۲۰ کودک و ۴ زن فلسطینی نیز حضور دارند.
باشگاه اسرای فلسطین بیان کرد: این تعداد بازداشتیِ بدون تفهیم اتهام از بیش از ۲۰ سال پیش تاکنون بی‌سابقه بوده است. تعداد قرار بازداشت‌های بدون تفهیم اتهام تا پایان ماه گذشته میلادی به ۲۶۴۶ قرار بازداشت رسیده که ۲۶۹ مورد از آنان در سپتامبر به ثبت رسیده است.
بر اساس گزارش این مؤسسه فلسطینی این بازداشت‌های بدون تفهیم اتهام در اصل در حق اسرای پیشین که چندین سال را در زندان‌های این رژیم سپری کرده‌اند صورت گرفته و برخی از سنوات سپری‌شده پیشین نیز در قالب بازداشت بدون تفهیم اتهام بوده است. علاوه بر این رژیم صهیونیستی از سال گذشته میلادی نسل جدیدی از فلسطینیان را هدف بازداشت بدون تفهیم اتهام قرار داده که تاکنون بازداشت نشده بوده‌اند.
باشگاه اسرای فلسطینی تصریح کرد که رژیم صهیونیستی تلاش دارد از طریق این جنایت روحیه فزاینده مبارزه با خود را بشکند. همچنین این باشگاه اعلام کرد که برخی از این اسرا، بیمار، زخمی یا سالمند هستند.
گفته می‌شود تعداد فلسطینیانی که در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی هستند به بیش از ۵۲۰۰ نفر می‌رسد که این تعداد شامل ۲۶ بانو و ۱۷۰ کودک فلسطینی می‌شود. امیدوارم از خبر انتقال دبیرکل جبهه خلق فلسطین به سلول انفرادی راضی بوده باشید.

انتقال دبیرکل جبهه خلق فلسطین به سلول انفرادی  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۲ ۰۲:۳۹:۱۲