انتقاد وزیردفاع آمریکا از همتای اسراییلی خود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انتقاد وزیردفاع آمریکا از همتای اسراییلی خود به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی نوشته است که «لوید آستین»، وزیر دفاع آمریکا از همتای اسرائیلی خود به دلیل عدم اطلاع قبلی از حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه انتقاد کرده است.
براساس این گزارش، آستین معتقد است که تل آویو باید از قبل او را از حمله به دمشق مطلع می‌کرد، زیرا این حمله عواقب گسترده‌ای بر نیروهای آمریکایی در منطقه دارد.
کاخ سفید پیشتر گفته بود واشنگتن خواهان درگیری و آغاز یک جنگ جدید در منطقه نیست.
از سوی دیگر وبگاه آمریکایی بلومبرگ با استناد به گفته‌های افراد آشنا با ارزیابی‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل گزارش داد که ایران می‌تواند حملاتی را شامل موشک‌ها و پهپادها با دقت بسیار بالا به سمت سایت‌های نظامی اسرائیل انجام دهد.
یکی از افرادی که در این گزارش از آنها نقل قول شده است، گفت که در حال حاضر مساله اصلی این است که تهران چه زمانی به اسرائیل حمله خواهد کرد؟
همزمان آمریکا نیز به دیپلمات‌های خود در رژیم اسرائیل هشدار داده است که رفت و آمدهای خود را محدود کنند. سفارت ایالات متحده در تل آویو در بیانیه‌ای اعلام کرده است که کارمندان و اعضای خانواده دیپلمات‌ها نباید تا اطلاع ثانوی در خارج از مناطق تل آویو، اورشلیم و بئرشبا حرکت کنند.
براساس این بیانیه، وزارت خارجه آمریکا از دیپلمات‌های آمریکایی خواسته است تا حد امکان از رفت و آمدهای غیرضروری پرهیز کنند.
این هشدار آمریکا در پی بالا گرفتن تنش‌ها میان تل آویو و تهران صورت گرفته است.
پس از تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق و شهادت جمعی از نیروهای ایرانی، مقامات در تهران بر پاسخ پشیمان کننده به رژیم صهیونیستی تاکید دارند و همین مساله باعث نگرانی گسترده صهیونیست‌ها و متحدان آمریکایی آن‌ها شده است.
روز گذشته نیز تلویزیون العربیه در گزارشی از تحرکات گسترده آمریکا در بحبوحه حمله احتمالی ایران به رژیم صهیونیستی خبر داده بود. العربیه در این ارتباط گزارش داد: انتظار می‌رود «ژنرال مک کورلا» فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا برای هماهنگی بر سر هرگونه حمله احتمالی تهران یا نمایندگانش به تل آویو سفر کند.
این رسانه عربستانی همچنین اعلام کرد که برت مک گورک فرستاده آمریکا در خاورمیانه رایزنی‌هایی با کشورهای عربی داشته است. یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، بیان کرد: مک گورک با وزرای امور خارجه امارات، عربستان، قطر و عراق تماس گرفته و از آنها خواسته است پیامی را به ایران مبنی بر ترغیب این کشور برای کاهش تنش با اسرائیل ارسال کنند.
منبع مذکور فاش کرد: فرستاده آمریکا از مقامات این کشورها خواسته است با وزیر خارجه ایران برای انتقال پیامی با این مفاد که «کشورش باید اوضاع را با اسرائیل آرام کند»، تماس بگیرند.
روز چهارشنبه نیز، «یواف گالانت»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همانند دیگر مقامات این رژیم به رجزخوانی درباره ایران پرداخته و ادعا کرده بود: دشمنان ما نمی‌دانند که چه غافلگیری‌هایی برای آنها تدارک دیده‌ایم. هر آنکه به دنبال حمله به ما باشد با سد دفاعی ما روبرو خواهد شد و به دنبال آن واکنش قوی در داخل اراضی خود را خواهد دید.
صبح چهارشنبه همچنین اسرائیل کاتز، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای خود علیه ایران مدعی شده بود: اگر ایران از خاک خود به اسرائیل حمله کند، اسرائیل در ایران پاسخ خواهد داد. اسرائیل تحمل چنین حملاتی را ندارد.
اسرائیل کاتز پس از این نیز مدعی شد: اسرائیل ترسی از واکنش ایران به خاطر حمله به کنسولگری آن در دمشق، ندارد. اسرائیل مسئولیت حمله به کنسولگری ایران در دمشق را برعهده نگرفته است اما ایران اعلام کرده که علیه ما واکنش نشان خواهد داد. این تهدید ما را نمی‌ترساند.ما به دنبال جنگ با ایران نیستیم اما اگر به ما حمله شود واکنش نشان خواهیم داد. امیدوارم از خبر انتقاد وزیردفاع آمریکا از همتای اسراییلی خود راضی بوده باشید.

انتقاد وزیردفاع آمریکا از همتای اسراییلی خود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۱۲ ۰۲:۳۶:۳۳