انتقاد مارین لوپن از اظهارات بورل درباره نابود کردن ارتش
روسیه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انتقاد مارین لوپن از اظهارات بورل درباره نابود کردن ارتش
روسیه
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، رئیس فراکسیون «اجتماع ملی» در پارلمان فرانسه از اظهارات جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره واکنش کشورهای غربی به استفاده احتمالی از سلاح هسته‌ای در اوکراین انتقاد کرد.
بر اساس این گزارش، مارین لوپن گفت: ما باید دیپلماسی را حفظ کنیم چرا که اظهارات بوریل نشان می‌دهد که اگر تصمیماتی به نیابت از ما گرفته شود فرانسه عملاً به نزاع کشیده خواهد شد.
لوپن همچنین افزود که اظهارات بورل نشان می‌دهد که هدف وی پایان بحران و جستجوی راهکار برای حل و فصل مسالمت آمیز در سراسر اوکراین نیست.
رهبر جناح راست افراطی فرانسه در عین حال به مقامات فرانسه هشدار داد که درباره اظهارات خود هوشیار باشند تا فرانسه وارد نزاع نشود.
گفتنی است که جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه پیشتر ادعا کرده بود که حمله اتمی روسیه به اوکراین با پاسخ قدرتمند از سوی غرب مواجه و ارتش مسکو نابود خواهد شد!
در همین حال، دیمیتری مدودف معاون شورای امنیت ملی و رئیس جمهور سابق روسیه در سخنانی اعلام کرد که سخنان اخیر «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ناشی از «پارانویا» (اضطراب یا ترس ناشی از توهمِ سو رفتار دیگران نسبت به خود) به شمار می‌آید.
رئیس جمهور سابق روسیه در این خصوص گفت که سخنان «بورل» نشان می‌دهد که کشورهای غربی آمادگی ارائه حمایت همه جانبه از اوکراین را نداشته، جهان را تا آستانه یک آخرالزمان اتمی پیش می‌برند.
وی در ادامه اضافه کرد که ادعاهای مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص احتمال استفاده مسکو از حمله هسته‌ای به اوکراین، چیزی جز «پارانویا» نیست.
معاون شورای امنیت ملی روسیه با رد تهدید هشدارآمیز جوزف بورل درباره نابودی ارتش مسکو اضافه کرد: بیایید پارانویای حمله اتمی روسیه را به وجدان او بسپاریم. امیدوارم از خبر انتقاد مارین لوپن از اظهارات بورل درباره نابود کردن ارتش
روسیه
راضی بوده باشید.

انتقاد مارین لوپن از اظهارات بورل درباره نابود کردن ارتش
روسیه  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۷ ۰۲:۴۱:۵۳