انتقاد عضو اتحادیه میهنی کردستان به تداوم تجاوز ترکیه به
عراق

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انتقاد عضو اتحادیه میهنی کردستان به تداوم تجاوز ترکیه به
عراق
به گزارش سوالات شرعی و احکام، عضو اتحادیه میهنی کردستان با انتقاد از ترکیه در نقض فاحش و آشکار حاکمیت عراق و منشورهای بین‌المللی با ارائه آماری اعلام کرد که ارتش ترکیه طی ۶ ماه گذشته، بیش از ۶۶۰ بار مناطق از شمال خاک عراق را هدف بمباران توپخانه‌ای و موشکی خود قرار داده است و این به مثابه اعلام جنگ آشکار علیه حاکمیت سرزمینی عراق به شمار می‌رود.
پایگاه خبری «المعلومه» عراق شامگاه سه‌شنبه گزارش داد که «برهان شیخ رئوف» عضو ارشد اتحادیه میهنی کردستان عراق با ابراز تأسف از سکوت بغداد در قبال تجاوزات روزانه ارتش ترکیه به خاک عراق گفت: بمباران شمال عراق از سوی ارتش ترکیه دیگر امری روزمره و به پدیده‌ای عادی مبدل شده و به طور میانگین روزانه شاهد ۴ حمله توپخانه‌ای و هوایی از سوی آنکارا به خاک عراق هستیم و طبق آمار، شاهد قربانی شدن صدها تن از غیرنظامیان بی‌گناه از جمله زنان و کودکان در پی این تجاوزات و حملات ترکیه هستیم.
برهان شیخ رئوف در گفت‌وگو با المعلومه با اشاره به حجم بالای کوچ اجباری هزاران تن از شهروندان عراقی از روستاها و مناطق مسکونی خود در نتیجه بمباران‌های پی در پی ارتش ترکیه از دولت عراق خواست با پایان دادن به سکوت خود علیه تجاوزات مکرر آنکارا علیه حاکمیت ارضی عراق، با تنظیم شکوائیه رسمی علیه بمباران و تجاوزات آشکار ترکیه به محاکم بین‌المللی دادخواهی کند.
عضو ارشد اتحادیه میهنی با اعلام اینکه ترکیه طی فقط ۶ ماه گذشته بیش از ۶۶۰ بار مناطق شمالی را بمباران کرده، تصریح کرد که تداوم پیشروی ترکیه در عمق خاک عراق و کوچ اجباری ساکنان روستاهای مرزی و احداث پایگاه‌های نظامی جدید در شمال عراق به مثابه اعلام جنگ آشکار علیه حاکمیت عراق است.
در همین ارتباط، «فاضل ابو رغیف» تحلیلگر امور راهبردی و امنیتی عراق پیشتر با انتقاد از عملکرد وزارت خارجه عراق در برابر نقض آشکار حاکمیت عراق از سوی ترکیه اعلام کرد که ارتش ترکیه با نقض حاکمیت عراق و اشغال مناطقی از شمال این کشور طی ۴ سال گذشته بیش از ۴ هزار بار مناطق از شمال عراق را هدف حملات غیرقانونی خود قرار داده است.
گفتنی است ترکیه در سال‌های اخیر به بهانه مبارزه با تروریست‌های پ ک ک، بر خلاف منشور ملل متحد در لزوم عدم نقض تمامیت ارضی یک کشور مستقل، بدون کسب مجوز از بغداد بارها به خاک عراق تجاوز کرده است؛ اقدامی که اعتراض عراق را نیز به همراه داشته است. امیدوارم از خبر انتقاد عضو اتحادیه میهنی کردستان به تداوم تجاوز ترکیه به
عراق
راضی بوده باشید.

انتقاد عضو اتحادیه میهنی کردستان به تداوم تجاوز ترکیه به
عراق  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۶ ۰۲:۳۸:۴۹