انتشار پیام اسیر اسرائیلی به نتانیاهو توسط گردان‌های
قسام

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انتشار پیام اسیر اسرائیلی به نتانیاهو توسط گردان‌های
قسام
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس پیام «یردن بیباس»، اسیر اسرائیلی در غزه خطاب به نتانیاهو را منتشر کرد.
«شیری»، همسر این اسیر اسرائیلی و دو فرزندش به نام‌های «کفیر» و «آرئیل» در حملات و بمباران‌های ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه کشته شدند. گردان‌های مجاهدین در بیانیه‌ای اعلام کرد که گروهی از رزمندگانش هم که مسئولیت محافظت از این اسرا را به عهده داشتند، در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسیدند. در این بیانیه تأکید شد: «ما کابینه فاشیست رژیم صهیونستی را مسئول کامل کشتار این خانواده به علت گردنکشی و بمباران وحشیانه و جنایتکارانه می‌دانیم.»
قسام به رژیم صهیونیستی پیشنهاد تحویل اجساد این ۳ اسرائیلی را داده اما دولت رژیم صهیونیستی حاضر به تحویل آن‌ها نشده و همچنان در حال مانور و چانه‌زنی بر سر آن‌هاست.
این اسیر اسرائیلی در پیام خود گفت: «نتانیاهو تو همسر و فرزندانم را که از همه چیز برایم مهم‌تر و عزیزتر بودند، بمباران کردی و کشتی، حماس پیشنهاد تحویل اجساد آن‌ها را داده تا در اسرائیل دفن شوند اما تو مخالفت کردی، خواهش می‌کنم اجساد خانواده‌ام را تحویل بگیرید و در اسرائیل دفنشان کنید.»
قسام قصد داشت امروز اجساد این ۳ اسرائیلی را همراه با ۷ اسیر دیگر در غزه آزاد کند اما رژیم صهیونیستی نپذیرفته و حاضر به تحویل گرفتن اجساد آن‌ها نشده است.
از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه ده‌ها اسیر اسرائیلی در نوار غزه کشته شدند.
انتشار پیام این اسیر اسرائیلی در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر اعلام کرده بود که درباره درستی ادعای کشته شدن «کفیر بیباس» ۱۰ ماهه به همراه «آریل» برادر ۴ ساله و مادرشان «شری» در حملات هوایی به نوار غزه تحقیق می‌کند.
همچنین پایگاه خبری عبری زبان والا به نقل از مسئولان اسرائیلی تاکید کرد که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا به اعضای کابینه جنگ رژیم صهیونیستی گفته است که طولانی شدن جنگ در غزه فشارها بر این رژیم و آمریکا را افزایش خواهد داد.
منبع مذکور از اختلاف آمریکا و رژیم صهیونیستی بر سر ادامه جنگ در غزه خبر داد.
والا افزود که نتانیاهو نخست وزیر، گالانت وزیر جنگ و هرتزی هالیوی رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی به بلینکن گفتند تلفات حمله زمینی به غزه کمتر از حملات هوایی خواهد بود.
شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم تاکید کرد که بلینکن به نتانیاهو، گالانت و بنی گانتز اعلام کرده که رژیم صهیونیستی نه ماه‌ها، بلکه نهایتاً چند هفته دیگر می‌تواند جنگ در غزه را ادامه دهد.
از سوی دیگر، سناتور آمریکایی گفته است که آمریکا نباید در عملیات نظامی علیه غزه مشارکت داشته باشد. «برنی ساندرز»، سناتور دمکرات آمریکایی تاکید کرد که آمریکا نباید در عملیات نظامی رژیم صهیونیستی که این حجم از ویرانی را در نوار غزه در پی داشته، شریک باشد و کشته شدن نزدیک به ۱۵ هزار غیرنظامی فلسطینی از آغاز این جنگ، غیرقابل قبول است.
همزمان، رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که آزادی گروهی دیگر از اسرای اسرائیلی محتمل است اما هنوز قطعی نیست و مذاکرات برای تمدید آتش‌بس ممکن است تا صبح ادامه داشته باشد.
از طرف دیگر، پایگاه خبری عبری زبان والا به نقل از مسئولان اسرائیلی تاکید کرد که «آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا به اعضای کابینه جنگ رژیم صهیونیستی گفته است که طولانی شدن جنگ در غزه فشارها بر این رژیم و آمریکا را افزایش خواهد داد.
در واقع بلینکن خواستار توقف عملیات نظامی تل آویو در غزه نشد، اما از افزایش فشار بین المللی در صورت طولانی شدن جنگ ابراز نگرانی کرد.
وبگاه آمریکایی آکسیوس نیز به نقل از منابع آگاه خود گزارش داده است که رئیس ستاد ارتش رژیم اسرائیل به بلینکن اطلاع داده است که عملیات نظامی در غزه ممکن است بیش از چند هفته طول بکشد.
همچنین شبکه ۱۳ اسرائیل به نقل از منابع آگاه خود گزارش داده که گالانت به بلینکن گفته است که عملیات نظامی ممکن است ماه‌ها طول بکشد نه هفته‌ها. گالانت وزیر صهیونیستی به بلینکن گفته است که این جنگ ماه‌ها طول می‌کشد، که بلینکن پاسخ داده است: «فکر نمی‌کنم شما ماه‌ها فرصت داشته باشید.» امیدوارم از خبر انتشار پیام اسیر اسرائیلی به نتانیاهو توسط گردان‌های
قسام
راضی بوده باشید.

انتشار پیام اسیر اسرائیلی به نتانیاهو توسط گردان‌های
قسام  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۱ ۰۲:۳۷:۳۴