انتخاب لرستان به‌عنوان پایلوت زنجیره ارزش و خوشه
آبزی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انتخاب لرستان به‌عنوان پایلوت زنجیره ارزش و خوشه
آبزی
به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید حسین حسینی امروز پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات آبزی پروران شهرستان الیگودرز، با اشاره به مشکلات مزارع الیگودرز، همچون بیمه مزارع، حوادث غیرمترقبه و مکانیزاسیون و ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها، اظهار داشت: اقلیم این منطقه به‌گونه‌ای است که هر ساله خساراتی را متحمل مزارع پرورش ماهی می‌کند که در حاشیه رودخانه‌های شهرستان احداث شده‌اند.
وی افزود: در این راستا اعتباری از طرف مدیریت بحران برای مزارع خسارت‌دیده پیش‌بینی‌شده که در حال پیگیری است.
رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به لزوم لایروبی رودخانه‌ها برای کاهش خسارات وارده به مزارع حاشیه رودخانه‌ها، عنوان کرد: رایزنی‌هایی در خصوص کاهش هزینه آب‌بهای این مزارع صورت‌گرفته و به دنبال تخفیف و بخشودگی و استفاده از مکانیزاسیون برای مزارع خسارت‌دیده به‌منظور افزایش تولید در واحد سطح هستیم.
حسینی با اشاره به لزوم بیمه مزارع پرورش ماهی برای جبران بخش قابل‌ملاحظه‌ای از خسارات وارده، عنوان کرد: صنعت بیمه باید در کنار تولیدکنندگان قرار گیرد و برای تولیدکنندگان ایجاد انگیزه کند تا پایداری در تولید داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه در استان لرستان طی دو سال گذشته بیش از پنج مجموعه بزرگ آبزی‌پروری ایجاد شده که برخی در حد و اندازه شهر آبزی‌پروری بوده‌اند، افزود: لرستان استان پایلوت در زمینه زنجیره ارزش و خوشه آبزی‌پروری انتخاب شده است. امیدوارم از خبر انتخاب لرستان به‌عنوان پایلوت زنجیره ارزش و خوشه
آبزی
راضی بوده باشید.

انتخاب لرستان به‌عنوان پایلوت زنجیره ارزش و خوشه
آبزی  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۳ ۰۲:۳۹:۱۱