انتخابات میدان جنگ نیست/ضرورت بازخوانی حماسه ۹ دی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انتخابات میدان جنگ نیست/ضرورت بازخوانی حماسه ۹ دی به گزارش خبرنگار سایت احکام، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی شنبه شب در مراسم بزرگداشت یوم الله ۹ دی در مسجد جامع نوشهر، ضمن گرامیداشت این حماسه و سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و مناسبت‌های دیگر، اظهار کرد: حماسه ۹ دی نیاز به بازخوانی و یادآوری دارد زیرا جای درس و عبرت گرفتن است.
وی افزود: حماسه ۹ دی همچون زیارت عاشوراست و باید مرور شود و فتنه‌ها را باید بازخوانی کرده و به نسل‌های جدید بگوئیم که چگونه دشمنان ما با یک دروغ بزرگ به‌نام تقلب در انتخابات مملکت را هشت ماه تمام در سال ۱۳۸۸ به آشوب کشیدند، مثل همان دروغی که در سال گذشته در رابطه با مرگ یک دختر گفتند و اغتشاشات رقم خورد.
نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: رهبر بزرگ انقلاب در مقابل یک درخواست بسیار خطرناک هوشیارانه ایستادند و صحنه‌های آشوب خیابانی برای این بود که انتخابات ابطال شود اما مقام معظم رهبری نپذیرفتند و نقض قانون صورت نگرفت زیرا ۴۰ میلیون انسان پای صندوق‌ها آمده و رأی دادند.
امام جمعه ساری گفت: اینجا ایران است و رهبری کسی است که مردم به او اعتماد و ایمان داشته و ایشان را نماینده امام زمان (عج) می‌دانند و مردم ما مردم بابصیرت، هوشیار و ولایت‌مدار هستند، البته باید بدانیم که فتنه‌های دشمن تمام شدنی نیست.
این مسئول خواستار انجام کار تربیتی در کنار بازخوانی فتنه شد و عنوان کرد: آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت خانوادگی، مساجد، منبرها، تبلیغات و غیره باید به این سمت پیش برود که انسان‌ها مسائل جامعه را با چشم هوای نفس نبینند.
نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: امروز دنیای استکبار بر محور هوای نفس می‌چرخد و اینها ثروت دنیا را می‌خواهند تا امیر و قطب دنیا باشند و دنیا را براساس آنچه که خودشان می‌خواهند تنظیم کنند تا جایی که یک مشت صهیونیست را جمع و خانه و زندگی فلسطینی‌ها را ویران می‌کنند بعد یک دروغ بزرگ که فلسطینی‌ها زمینشان را به ما فروختند را مطرح می‌کنند.
امام جمعه ساری با اشاره به درپیش بودن انتخابات گفت: برخی کاندیداها بی اخلاقی می‌کنند در حالی که انتخابات جنگ نیست بلکه رقابت سالم است، مسئولان باید بی‌طرفی خودشان را اعلام کنند. امیدوارم از خبر انتخابات میدان جنگ نیست/ضرورت بازخوانی حماسه ۹ دی راضی بوده باشید.

انتخابات میدان جنگ نیست/ضرورت بازخوانی حماسه ۹ دی  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۳۱ ۰۲:۴۱:۱۶