امیرعبداللهیان و لاوروف تلفنی گفتگو کردند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر امیرعبداللهیان و لاوروف تلفنی گفتگو کردند به گزارش سوالات شرعی و احکام، امیرعبداللهیان و سرگئی لاوروف وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، در یک گفتگوی تلفنی، آخرین وضعیت مناسبات دوجانبه و همچنین تحولات مربوط به وضعیت ایجاد شده در مناطقی از روسیه را مورد رایزنی قرار دادند.
وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی با حمایت از حاکمیت قانون در همه کشورها از جمله کشور همسایه و دوست روسیه و انتقاد از هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی کشورها، شرایط داخلی روسیه را یک موضوع کاملاً داخلی تلقی و اظهار امیدواری کرد که کشور روسیه از این مرحله عبور کند.
سرگئی لاوروف نیز با اشاره به اظهارات رئیس جمهور روسیه، بر اعمال کامل حاکمیت قانون بر تمامیت ارضی این کشور تاکید کرد و افزود، روسیه به سرعت از این وضعیت عبور می‌کند. وی اطمینان داد روسیه از این شرایط بسرعت عبور خواهد کرد.
وزیر امور خارجه روسیه در ادامه ضمن ارزیابی روابط سطح بالای دو کشور، بر پیگیری توافقات دوجانبه تاکید کرد. امیدوارم از خبر امیرعبداللهیان و لاوروف تلفنی گفتگو کردند راضی بوده باشید.

امیرعبداللهیان و لاوروف تلفنی گفتگو کردند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۵ ۰۲:۴۱:۲۷