امیرعبداللهیان با وزیر دولت موقت پاکستان دیدار و گفت و گو
کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر امیرعبداللهیان با وزیر دولت موقت پاکستان دیدار و گفت و گو
کرد
‌به گزارش سوالات شرعی و احکام، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه برنامه‌های اجلاس داووس با انوار الحق نخست وزیر دولت موقت پاکستان دیدار و گفت و گوگو کرد.
امیرعبداللهیان با ابلاغ سلام رئیس جمهور کشورمان به نخست وزیر پاکستان، روابط دو کشور ایران و پاکستان را عمیق و تاریخی خواند و با تاکید بر آمادگی ایران برای گسترش هرچه بیشتر روابط دو کشور، به دیدار دیدار اخیر وی با رئیس جمهور کشورمان اشاره کرد و آن را در کمک به تقویت روابط دو کشور حائز اهمیت توصیف نمود.
وزیر امور خارجه کشورمان از روند رو به رشد روابط دو کشور اظهار خرسندی کرد و گفت هدف گذاری رهبران دو کشور، رساندن حجم روابط به ۵ میلیارد دلار است و با توجه به روابط تجاری ۲ و نیم میلیارد دلاری کنونی، لازم است با تلاش مشترک به هدف گذاری مشترک دست یابیم.امیرعبداللهیان از تقویت بازارچه‌های مرزی دو کشور استقبال کرد و گفت ایران آماده تقویت همکاریها با پاکستان در زمینه‌های انرژی، نفت و گاز و برق است.
وزیر امور خارجه کشورمان بر لزوم ایجاد خط پروازی مشترک و مستقیم بین تهران و اسلام آباد بمنظور تسهیل روابط مردمی و نیز تقویت همکاری‌ها میان تجار ایران و پاکستان تاکید نمود.رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با تشکر از ابراز همدردی پاکستان در خصوص عملیات تروریستی اخیر در گلزار شهدای کرمان، موضوع مبارزه با تروریسم را از موضوعات مهم مورد توجه دو کشور دانست و بر لزوم پیگیری اجرای تفاهمات گذشته میان جهات ذیربط دو کشور در این زمینه تأکید کرد.
امیرعبداللهیان با اشاره به بحران غزه گفت، بحران از فلسطین در حال گسترش در منطقه است و لازم است تلاش‌های کشورهای اسلامی از جمله ایران و پاکستان برای پایان دادن به جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه افزایش یابد.وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد راه حل بی ثباتی در منطقه، توقف فوری جنگ علیه غزه است و همه باید کمک کنند که فلسطینی‌ها با کمک سازمان ملل، خودشان در خصوص آینده خود تصمیم بگیرند.
وی افزود آمریکایی‌ها فکر می‌کنند که می‌توانند اوضاع را آنگونه که می‌خواهند مدیریت کنند، اما در جنگ هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.
آقای انوار الحق نخست وزیر پاکستان نیز با ابلاغ سلام گرم خود به رئیس جمهور کشورمان، روابط دو کشور را بسیار با اهمیت توصیف نمود و تمایل اسلام آباد برای تقویت همکاری‌های دوجانبه با تهران را ابراز نمود.
وی با اشاره به اینکه پاکستان و ایران با چالش‌های مشترکی در منطقه مواجه هستند، به حمله تروریستی اخیر در کرمان اشاره کرد و ضمن ابراز همدردی مجدد کشورش با ایران، بر لزوم تلاش و همکاری مشترک دو کشور برای محدود کردن اینگونه تهدیدات تروریستی تاکید کرد.
نخست وزیر پاکستان با اشاره به بحران غزه، کشتار شهروندان و کودکان و زنان در غزه را غیرقابل توجیه و دفاع خواند و بر ضرورت ایجاد آتش بس و ایجاد کریدور ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه تاکید کرد.
نخست وزیر پاکستان با اشاره به تلاش‌های رژیم اسرائیل برای گسترش جنگ در منطقه، بر لزوم هوشیاری در مقابل این طراحی تاکید کرد. امیدوارم از خبر امیرعبداللهیان با وزیر دولت موقت پاکستان دیدار و گفت و گو
کرد
راضی بوده باشید.

امیرعبداللهیان با وزیر دولت موقت پاکستان دیدار و گفت و گو
کرد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۷ ۰۲:۳۹:۰۲