امنیت پایدار در آذربایجان غربی حاکم است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر امنیت پایدار در آذربایجان غربی حاکم است به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمدصادق معتمدیان عصر پنجشنبه در جمع مردم شهرستان چایپاره، دولت سیزدهم را دولت مردمی دانست و افزود: دولت سیزدهم توجه ویژه ای به روند توسعه و آبادانی آذربایجان‌غربی دارد و در همین راستا رئیس جمهور تاکنون سه سفر به استان آذربایجان‌غربی داشتند که در سفر هیأت دولت به استان ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پیشرفت و آبادانی استان در بخش عمرانی و اقتصادی مصوب شد که این میزان اعتبار بیشترین اعتبار در میان استان‌های کشور بود.
وی ادامه داد: در سفر دور دوم ریاست جمهوری و هیأت دولت به آذربایجان‌غربی، پیگیری تأمین اعتبار برای اجرای کامل برخی از مصوبات گذشته و تأمین اعتبار برای اجرای پروژه‌های جدید خواهیم بود.
وی در ادامه با اشاره به تاکید دولت سیزدهم بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام در جهت امیدآفرینی در بین مردم، خاطرنشان کرد: بیش از ۵ هزار پروژه با اعتبار ۴۵ هزار میلیارد تومان از ابتدای دولت تاکنون در استان تکمیل شده و به بهره برداری رسیده است که این رضایتمندی مردم را به دنبال داشته است.
استاندار آذربایجان‌غربی به احداث سالیانه ۱۵۰ کیلومتر جاده در استان در دولت سیزدهم نیز اشاره کرد و افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه و شرایط اقتصادی کشور و افزایش هزینه‌های عمرانی، شاهد رشد ۱۵ برابری احداث جاده‌های اصلی و فرعی نسبت به گذشته در آذربایجان غربی هستیم.
معتمدیان همچنین آذربایجان غربی را یکی از استان‌های امن کشور معرفی کرد و یادآور شد: با اقتدار نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی، امنیت پایدار در کشور و بخصوص آذربایجان غربی حاکم شده که زمینه ارتقای شاخص‌های توسعه و پیشرفت و آبادانی را در استان فراهم کرده است.
وی در ادامه با اشاره به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اخیر با وجود توطئه‌های دشمنان، افزود: چایپاره یکی از شهرستان‌های با مشارکت بالا در انتخابات در آذربایجان غربی بود که نشانگر پای کار بودن و حمایت قاطعانه مردم استان از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
استاندار آذربایجان‌غربی به استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای خدمات رسانی شایسته به مردم استان نیز اشاره و اظهار کرد: در دور اول سفر شهرستانی بهچایپاره، بیش از ۹۰ مصوبه داشتیم که اجرای آن ۶۲ درصد پیشرفت داشته و با تخصیص اعتبارات، تمامی مصوبات تا هفته دولت و دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
معتمدیان همچنین با بیان اینکه شهرستان چایپاره در تأمین زمین طرح نهضت ملی مسکن در استان پیشتاز بوده است، خاطرنشان کرد: ۱۳۵ هکتار اراضی به شهر قره ضیاالدین الحاق یافته و زمین ۱ هزار و ۲۰۰ نفر از واجدین شرایط نهضت ملی مسکن آماده ارائه بوده و با آماده سازی زیرساخت‌ها، ظرفیت ایجاد ۲ هزار و ۵۰۰ واحد فراهم شده است.
وی در ادامه تثبیت جمعیت روستایی را از رویکردهای دولت سیزدهم معرفی کرد و افزود: تأمین آب شرب سالم و بهداشتی از مطالبات بحق مردم بوده و در قالب پروژه شهید امینی، به ۱۰۶ روستا در سه شهرستان آبرسانی خواهد شد که از این تعداد ۴۶ روستا در شهرستان چایپاره قرار دارد.
استاندار آذربایجان‌غربی به ضرورت ارتقای سرانه بهداشت و درمان نیز اشاره کرد و افزود: روند احداث بیمارستان ۹۶ تخت خوابی با جذب اعتبارات لازم در سفر پیش روی ریاست جمهوری به استان، با سرعت در شهرستان چایپاره تداوم خواهد یافت.
معتمدیان با تاکید بر اهمیت بهبود سرانه فضای آموزشی شهرستان چایپاره، افزود: از ۵۶ کلاس درس مصوب شده برای ساخت در این شهرستان، ۱۸ کلاس به بهره برداری رسیده و ۳۶ کلاس در حال احداث می‌باشد و ساخت یک مدرسه ۶ کلاسه در قره ضیاالدین نیز در دستور کار سفر امروز است.
وی نهضت گازرسانی را از اقدامات ارزشمند جمهوری اسلامی دانست و اضافه کرد: به بیش از ۸۶ درصد از روستاهای استان گازرسانی شده و به ۴ روستا نیز امروز در چایپاره گازرسانی شد و تا پایان دولت سیزدهم، تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد. امیدوارم از خبر امنیت پایدار در آذربایجان غربی حاکم است راضی بوده باشید.

امنیت پایدار در آذربایجان غربی حاکم است  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۵-۱۰ ۰۲:۴۴:۳۱