امنیت خلیج فارس باید توسط کشورهای منطقه تامین شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر امنیت خلیج فارس باید توسط کشورهای منطقه تامین شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، ابراهیم رضایی یکشنبه شب در مراسم روز ملی خلیج فارس اظهار داشت: دهم اردیبهشت سالروز اخراج اشغالگران پرتغالی‌ها به عنوان متجاوزان به خلیج فارس از منطقه است و به نام روز ملی خلیج فارس در تقویم کشور ما نامگذاری شده است.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این، مناسبت مبدا بسیار خوبی است گفت: ما معتقدیم که امنیت خلیج فارس باید توسط کشورهای اطراف این دریا تأمین شود و برای تأمین این امنیت نیاز به حضور هیچ کشور بیگانه ای نیست.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برای تأمین خلیج فارس نیازی به حضور آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و سایر کشورها نیست گفت: حضور کشورهای بیگانه نه تنها لازم نیست بلکه حضور آنها باعث ناامنی در منطقه می‌شود و علت اصلی جنگ‌های رخ داده در سال‌های اخیر نیز حضور همین بیگانگان در منطقه بوده است.
وی ادامه داد: به همان میزان که بیگانگان در این منطقه حضور یافته و پایگاه زدند، به همان میزان ناامنی و جنگ در منطقه افزایش داشته است.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نتیجه حضور آمریکایی‌ها در منطقه کشته شدن بیش از یک میلیون بی‌گناه در افغانستان و عراق و دیگر کشورهای منطقه بوده است.
رضایی ادامه داد: امروز ما این را به تجربه دریافته‌ایم که حضور بیگانگان در منطقه ناامن کننده است و امنیت این منطقه باید توسط مردم و کشورهای منطقه حفظ شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: ما از کشورهای منطقه و همسایه در خلیج فارس دعوت می‌کنیم که برای حفظ امنیت خلیج فارس با هم همکاری کنند.
وی گفت: همه سلاح‌های جمهوری اسلامی در سپاه، ارتش و وزارت دفاع جنبه بازدارندگی و دفاعی برای کشور دارد و این سلاح‌ها برای تأمین امنیت ایران، مردم ایران و منطقه است و به همه این دولت‌های همسایه اطمینان می‌دهیم که حضور پرقدرت سپاه و ارتش جمهوری اسلامی در خلیج فارس برای تأمین امنیت همه منطقه خواهد بود. امیدوارم از خبر امنیت خلیج فارس باید توسط کشورهای منطقه تامین شود راضی بوده باشید.

امنیت خلیج فارس باید توسط کشورهای منطقه تامین شود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۲۹ ۰۲:۴۲:۳۵