امسال ۲۵۰۰ گردشگر از تپه تاریخی حسنلو در نقده بازدید
کردند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر امسال ۲۵۰۰ گردشگر از تپه تاریخی حسنلو در نقده بازدید
کردند
به گزارش سوالات شرعی و احکام، حسن شیری در این زمینه افزود: طی ۶ ماهه نخست سال جاری حدود ۲۵۰۰ نفر از پایگاه ملی حسنلو بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۱ درصد افزایش بازدیدکننده ثبت شده است.
وی ادامه داد: از بین بازدیدکنندگان از این مجموعه، ۳۵ نفر گردشگر خارجی از کشورهای مختلف نیز از این تپه تاریخی بازدید کردند.
شیری با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۱۳۹۹ با همه گیری و شیوع ویروس کرونا شاهد کاهش بازدید گردشگران از اماکن تاریخی و گردشگری بودیم، افزود: با اقدامات انجام یافته در طول سال، اقداماتی از قبیل، برگزاری برنامه‌های متنوع مانند نوروزگاه، معرفی بیشتر اثر در رسانه‌ها و عموم مردم، توزیع بروشورهای متنوع و رایگان در پایگاه، مستقر کردن راهنمایان گردشگری، نصب تابلوها و بیلبوردهای معرفی اثر در جاده‌های اصلی منتهی به آن شاهد افزایش حضور گردشگران در محوطه تاریخی حسنلو هستیم و امیدواریم که با این اقدامات صورت گرفته، روند صعودی افزایش گردشگر در ماه‌ها و سال‌های آتی نیز ادامه داشته باشد.
وی اظهار کرد: این مجموعه یکی از مهمترین سایت‌های باستانی کشور است که قدیمی‌ترین لایه آن در حدود ۸۰۰۰ سال قدمت داشته و از نظر معماری نیز دارای جایگاه ویژه ای است.
مدیر پایگاه ملی حسنلو ادامه داد: کشف جام زرین حسنلو در سال ۱۳۳۷ یکی از مهمترین اکتشافات علمی و از نادرترین آثار تاریخی، دینی و هنری دنیای باستان است که باعث شهرت جهانی این محوطه شده است. امیدوارم از خبر امسال ۲۵۰۰ گردشگر از تپه تاریخی حسنلو در نقده بازدید
کردند
راضی بوده باشید.

امسال ۲۵۰۰ گردشگر از تپه تاریخی حسنلو در نقده بازدید
کردند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۱ ۰۲:۴۱:۱۹