امام خمینی(ره) خودباوری را برای مردم نهادینه کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر امام خمینی(ره) خودباوری را برای مردم نهادینه کرد به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت‌الاسلام و المسلمین حسین طیبی شامگاه شنبه در آئین بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) در مصلی بیت المقدس اراک اظهار داشت: امام خمینی (ره) تحول بزرگی در تاریخ جهان به وجود آورد و شاخه‌های نهال کاشته شده به دست امام (ره) در سراسر جهان در حال ثمر دادن است.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: امام خمینی (ره) هم مهندس اسلام بود و این به آن معنا است که اسلام را به خوبی می‌شناخت و هم معمار اسلام بود و توانست اسلام را به خوبی بر روی زمین پیاده‌سازی کند.
وی ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره) شخصیتی بودند که شرق را به اسلام ناب محمدی دعوت کردند و در کاخ کرملین رعب و وحشت ایجاد کردند.

طیبی اضافه کرد: زمانی که علما و مراجع در زمان طاغوت تقلید نامه نوشتند هنوز انقلابی از حضرت امام خمینی (ره) صادر نشده بود و مراجع در این تقلید نامه نوشتند که از دولتمردان بخواهید حرمت قوانین اسلام را حفظ کنند و شاه در جواب نوشت ما خوشحال هستیم که شما به توحید مردم عادی بپردازید و این توهین به مراجع و مردم بود، که کسی جواب شاه را نداد و امام (ره) در اعلامیه‌ای مناسب را برای این توهین صادر کردند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) خود را از خود گرفتند و رهبری شد که دوست و دشمن مجبور به تعظیم شدند، گفت: در جامعه ما یکی فرمان می‌داد و بقیه تقلید می‌کردند که امام خمینی (ره) این رابطه را به رابطه امام و امت تبدیل کرد.
حضرت امام خمینی (ره) محرک بودند
وی تأکید کرد: حضرت امام خمینی (ره) محرک بودند، محرکی که جلو حرکت می‌کردند و می‌گفتند شما بیایید، و نمی‌گفتند شما بروید تا من بیاییم.
طیبی افزود: افرادی که اهل سیاست باشند می‌دانند چه تحولاتی در دنیای امروز نسبت به دنیای ۴۰ سال قبل به وجود آمده و این مهم کار امام خمینی (ره) است.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سال گذشته در سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) نکات بسیاری را بیان فرمودند یکی از این نکات مهم این بود که نگذارید امام (ره) را تحریف کنند و نگذارید بگویند انقلاب به بن بست رسیده‌است، گفت: جو روانی که دشمنان ایجاد کرده و عده‌ای عمله داخلی آن را دنبال می‌کنند خارج کردن امام خمینی (ره) از صحنه انقلاب است.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: سال‌های سال اداره کشور به دست افراد افتاد که در سفره انقلاب اسلامی نشستند، مقامی پیدا کردند و سپس به انقلاب خنجر زدند و فتنه درست کردند، اینها باید برای ما عبرت باشند.‌

امام خمینی (ره) در دنیای امروز ثابت کردند که دین از سیاست جدا نیست
طیبی تأکید کرد: امام خمینی (ره) در دنیای امروز ثابت کردند که دین از سیاست جدا نیست و در این دنیا با مبانی دینی طراحی حکومت اسلامی کردند.
وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) اصل ولایت فقیه را در کشور بنا نهادند و عملیاتی کردند که در هیچ زمانی مانند این زمان عملیاتی نشد، گفت: در نظام هستی هیچ اراده، قانونی حاکمیتی به جز اراده، قانون و حاکمیت خداوند وجود ندارد و تنها اراده خداوند است که حکومت می‌کند و خداوند ولایت بر همه چیز داشته و این ولایت را نازل کرده و خداوند ولایت خود را زمینی کرده و افرادی را مأمور کرده که ولایت خداوند را در زمین اعمال کنند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: ولایت پیامبر (ص)، ولایت معصوم و ولایت فقیه چیزی از خود برای گفتن ندارند و ولایت خداوند را بر روی زمین پیاده می‌کنند.
طیبی ادامه داد: حاکمیت در نظام ولایی، حاکمیت شخص نبوده و حاکمیت حکم الهی حاکم است و همه مأمور هستند که آن را بیان، تبیین و اجرا کنند و این مهم تفاوت ولایت فقیه با بقیه افرادی است که در دنیا حاکمیت می‌کنند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران خاطر نشان کرد: افرادی که تا دیروز با ملت ایران دشمنی می‌کردند امروز دست دوستی به سمت جمهوری اسلامی ایران دراز کرده‌اند و این مهم با ایستادگی جمهوری اسلامی، رهبری و مردم در برابر زیاده خواهی‌های دشمنان به دست آمده است. امیدوارم از خبر امام خمینی(ره) خودباوری را برای مردم نهادینه کرد راضی بوده باشید.

امام خمینی(ره) خودباوری را برای مردم نهادینه کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۳ ۲۳:۲۲:۵۳