امام خمینی(ره) احیاگر دین و شریعت در تاریخ معاصر

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر امام خمینی(ره) احیاگر دین و شریعت در تاریخ معاصر حجت الاسلام علی درویشی در گفت و گو با خبرنگار سایت احکام با اشاره به ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره)، اظهار داشت: امام خمینی (ره) بدون شک احیاگر دین و شریعت در تاریخ معاصر ما هستند.
امام راحل احیاگر دین و شریعت در تاریخ معاصر است
وی عنوان کرد: امام خمینی (ره) این احیاگری دین و شریعت را در جهان انجام داد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به اینکه بسیاری از ابعاد شخصیتی امام راحل همچنان ناشناخته است، افزود: مقام معظم رهبری فرمود: امام روح انقلاب است، نگذارید یاد امام در جامعه کمرنگ شود.
حجت الاسلام درویشی، بیان داشت: خطاب مقام معظم رهبری به آحاد مردم جامعه به خصوص مسئولان و کسانی که در رأس امورات فرهنگی قرار دارند، است.
وی با تاکید بر اهمیت شناخت ابعاد شخصیتی امام (ره) به خصوص از سوی جوانان، تصریح کرد: یک مدیر جوان با شناخت از امام راحل، می‌تواند در جامعه اسلامی و انقلاب اسلامی بهتر نقش آفرینی کند و مدیریت درست تر و بهتری را ارائه دهد.
امام خمینی (ره) بساط دیکتاتوری را برچید
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه امام راحل رهبری انقلاب بزرگی را بر عهده داشت، افزود: حضرت امام (ره) به مردم اعتماد داشت و با تدبیر حکیمانه خود نگذاشت که مردم بعد از انقلاب کنار گذاشته شوند.
حجت الاسلام درویشی، ادامه داد: امام خمینی (ره) اجازه نداد که نقش مردم در تداوم انقلاب کمرنگ شود.
وی با اشاره به اینکه این امر تا امروز با همان بنیان امام راحل ادامه پیدا کرده است، گفت: مقام معظم رهبری همان سیره و روش را ادامه داده‌اند.
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تاکید بر اینکه امام راحل بعد از پیروزی انقلاب نهاد بسیج را پایه گذاری کرد، بیان داشت: بسیج یک نهاد مردمی بود و با همین دادن نقش به مردم، بسیار از توطئه‌ها و فتنه‌ها امام خنثی کرد.
حجت الاسلام درویشی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه حضرت امام (ره) بساط دیکتاتوری را برچید و مردم را جایگزین آن کرد، گفت: نظام سلطنتی که کنار رفت، اولین رئیس جمهور با رأی مردم انتخاب شد.
امام راحل نقش خورشید انقلاب را دارد
وی، افزود: فتنه‌های بزرگی در بدو پیروزی انقلاب و در مدت حیات امام راحل، برای انقلاب به وجود آمد که این توطئه‌ها و فتنه‌ها با تدبیر امام خنثی شد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تاکید بر اینکه دشمنان گردنه‌های سختی برای انقلاب به وجود آوردند و امام با تدبیر انقلاب را از این گردنه‌ها عبور داد، گفت: امام راحل نقش خورشید انقلاب را داشت و امروز هم دارد.
حجت الاسلام درویشی با بیان اینکه بر اساس بیانات مقام معظم رهبری، امام میدان مبارزه با دشمن را به مردم نشان می‌داد، تصریح کرد: فلسفه و حقیقت امامت برای امت همین است.
وی، عنوان کرد: علت دشمنی، دشمنان با امامین انقلاب همین است چرا که هر توطئه ای از دشمنان با روشنگری امامین انقلاب نقش بر آب شده است.
زیربنای همه فعالیت‌های امام قیام برای خدا بود
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تاکید بر اینکه میدان‌های دشمنی دشمن را امام در زمان خود تبیین کرد، ادامه داد: امروز هم مقام معظم رهبری، میدان‌های نبردی که با دشمنان داریم را با یک سخنرانی تبیین می‌کنند.
حجت الاسلام درویشی، تصریح کرد: امام راحل راهکار نشان می‌داد و تردید را از دل مردم بیرون می‌کرد، این عظمت امام راحل بود.
وی با اشاره به اینکه امام راحل، پاک و پرهیزکار و به معنای واقعی با تقوا بود، ادامه داد: امام خمینی (ره) اهل معنویت و حالات عرفانی بود و از نظر اخلاقی به معنای واقعی شجاع بود.
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه امام راحل دارای حکمت و عقلانیت بود و کار را بدون محاسبه انجام نمی‌داد، افزود: وقتی محاسبه می‌کردند و به تصمیمی می‌رسیدند با قاطعیت آن کار را انجام می‌دادند.
حجت الاسلام درویشی، عنوان کرد: امام راحل اهل ناامیدی و یاس نبود، انقلاب امام برای ادامه راهش به مسئولانی نیاز دارد که خصوصیات ایشان در وجود آنها باشد.
وی با تاکید بر اینکه امام راحل اهل صداقت بود، صادق بودن با مردم ویژگی امام بود، تصریح کرد: زیربنای همه فعالیت‌های امام قیام برای خدا بود.
امام قهرمان عرصه فقه و فقاهت بود
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، گفت: اقامه حق، عدل، ترویج معنویت جوهره ذاتی شخصیت امام بود، جوهره قیام امام امت توحیدی بود، ذات جمهوری اسلامی با ظلم و ظالم سازگاری ندارد.
حجت الاسلام درویشی، گفت: انقلاب امام جوهره‌ای توحیدی دارد، امام برای خدا و توحید و اقامه عدل قیام کرد.
وی با تاکید بر اینکه امام همیشه نسبت به رعایت مستضعفان و عدالت اقتصادی اصرار داشتند، افزود: ثمره انقلاب امام، نظام مردم سالار جمهور اسلامی بود و توانست ملت ما را در قله‌هایی از پیشرفت و سعادت برساند.
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه امام در علم و اجتهاد یک قهرمان بی نظیر بودند، ایشان قهرمان عرصه فقه و فقاهت هستند، افزود: امام یکی از بزرگان عرصه اجتهاد حوزه علمیه در عصر غیبت بودند. امیدوارم از خبر امام خمینی(ره) احیاگر دین و شریعت در تاریخ معاصر راضی بوده باشید.

امام خمینی(ره) احیاگر دین و شریعت در تاریخ معاصر  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۳ ۲۳:۲۳:۱۹