امام حسن عسکری(ع) برای ماندگاری شیعه تلاش‌های زیادی
کردند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر امام حسن عسکری(ع) برای ماندگاری شیعه تلاش‌های زیادی
کردند
به گزارش سوالات شرعی و احکام، آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار سیدصادق میرئی مدیرکل بهزیستی استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با گرامی داشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: هجمه ای که در دفاع مقدس به ایران شد به خاطر دشمنی با انقلاب، نظام اسلامی و باورهای ما بود و جوان‌های ما با تقدیم جان خود در راه خدا با دست خالی از این باورها که در نظام اسلامی متجلی شده بود دفاع کردند.
وی با بیان اینکه امروز نیز دشمنی دشمنان به خاطر باورهای ما است، گفت: مقاومت در برابر دشمن و بریدن دست متجاوزین از سرزمین‌های مسلمانان از جمله باورهایی است که ما آن را نه تنها در کشور خود بلکه در کشورهای مسلمان دیگر نیز دنبال می‌کنیم و اگر روزی با تکیه بر این باورها و با دست خالی مقابل دشمن موفق شدیم امروز که اروپایی‌ها برای خرید تجهیزات ما در نوبت هستند به طریق اولی موفق خواهیم شد.
تولیت حرم مطهر بانوی کرامت در ادامه با اشاره به سالروز شهادت امام حسن عسکری علیه السلام گفت: شیعه همواره مخالفان و معاندان زیادی داشته و امام حسن عسکری علیه السلام چون آخرین امامی بودند که در جامعه حاضر می‌شدند باید شیعه را برای دوران غیبت آماده می‌کردند از این رو برای ماندگاری شیعه تلاش‌های زیادی کردند.
وی با بیان اینکه بهزیستی از افتخارات نظام ما است، گفت: در نگاه دینی معلولان جزئی از جامعه هستند که نباید جدا و از کار افتاده تلقی شوند بلکه باید مورد توجه و احترام باشند و در جامعه تکریم شوند.
امام جمعه قم افزود: در روایات آثار زیادی برای نگهداری والدین سالمند بیان شده است بنابراین حتی المقدور باید خود مردم متکفل نگهداری از سالمندان و معلولان شوند و حمایت‌های مادی نهادهای حمایتی نیز باید در اختیار خانواده‌ها قرار گیرد.
وی توجه به معلولان را یک نگاه انسانی و فرادینی دانست و گفت: در صورتی که حمایت‌های کافی از معلولان انجام شود استعدادهای پنهان آنها شکوفا می‌شود و فواید آن به جامعه باز خواهد گشت. امیدوارم از خبر امام حسن عسکری(ع) برای ماندگاری شیعه تلاش‌های زیادی
کردند
راضی بوده باشید.

امام حسن عسکری(ع) برای ماندگاری شیعه تلاش‌های زیادی
کردند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۵ ۰۲:۴۱:۳۱