امارات از پوتین در مقابله با شورش حمایت می‎‌کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر امارات از پوتین در مقابله با شورش حمایت می‎‌کند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، دفتر مطبوعاتی کرملین روز دوشنبه اعلام کرد، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه با همتای اماراتی خود، «محمد بن زائد آل نهیان»، رئیس امارات متحده عربی تلفنی گفتگو کرده است.
گفته شده در این تماس تلفنی، محمد بن زائد حمایت کامل خود را از اقدامات رهبری روسیه در ارتباط با تلاش برای مقابله با شورش مسلحانه واگنرها در ۲۴ ژوئن اعلام کرد.
کرملین اعلام کرد که رئیس امارات متحده عربی علاقه مند است نظرات خود را درباره وضعیت روسیه و حمایت کامل خود از اقدامات مسکو اعلام کند.
این تماس تلفنی توسط طرف اماراتی آغاز شد.
پوتین پیش از این نیز طی تماسی تلفنی با رئیس جمهور ایران و امیر قطر گفتگو کرده بود و همه این مقامات حمایت خود را از اقدامات رهبری روسیه در برابر شورش گروه‌های مسلح اعلام کرده بودند.
پیش از این نیز، «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه در دیدار با «شیخ محمد بن زائد آل نهیان» رهبر امارات در شهر سن پترزبورگ روسیه ضمن ابراز خرسندی از روابط رو به گسترش روسیه و امارات، از نقش محمدزاید در توسعه روابط مسکو و ابوظبی قدردانی کرده بود.
پوتین در ابتدای این نشست در حاشیه نشست اقتصادی بین المللی پترزبورگ که از امارات به عنوان مهمان افتخاری دعوت شده بود، گفت: امارات شریک بسیار مهم و خوبی برای مسکو است.
پوتین همچنین از آل نهیان به خاطر نقشی که امارات در تبادل زندانیان بین روسیه و اوکراین و روسیه و ایالات متحده ایفا کرد، تشکر کرد. دسامبر گذشته، بریتنی گرینر، ستاره بسکتبالیست آمریکایی، در ازای آزادی ویکتور بوت، از زندان روسیه آزاد شد.
محمد بن زائد آل نهیان نیز در دیدار با رئیس جمهور روسیه خواستار کاهش تنش و یافتن راه حل سیاسی برای مناقشه اوکراین شد. رهبران دو کشور همچنین درباره مشارکت استراتژیک دوجانبه گفتگو کردند.
شیخ محمد بن زائد پس از این دیدار در توییتی نوشت: «امارات متحده عربی به حمایت از همه تلاش‌ها برای دستیابی به راه‌حل سیاسی از طریق گفت‌وگو و دیپلماسی به سوی صلح و ثبات جهانی ادامه می‌دهد.»
پیش از این، «یوری اوشاکوف» مشاور سیاست خارجی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در سخنانی اعلام کرده بود که مقامات بلندپایه بیش از ۱۵ کشور از جمله رئیس جمهور الجزایر در مجمع اقتصادی بین المللی سنت پترزبورگ حضور دارند.
مشاور سیاست خارجی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در این خصوص گفته بود: شانزدهم ژوئن، رئیس امارات برای شرکت در مجمع اقتصادی بین المللی سنت پترزبورگ وارد روسیه می‌شود، وی همچنین با پوتین دیدار خواهد کرد و رؤسای جمهور روسیه و الجزایر بیانیه‌ای در خصوص مشارکت راهبردی عمیق امضا خواهند کرد.
«یوری اوشاکوف» اضافه کرده بود: پوتین ۱۷ ژوئن در سن پترزبورگ با هیئتی متشکل از ۷ کشور آفریقایی دیدار خواهد کرد تا در مورد طرح حل و فصل صلح آمیز بحران اوکراین گفتگو کنند. هیئت آفریقایی پیش از سفر به روسیه در تاریخ ۱۶ ژوئن، با سران اوکراین در کی یف گفتگو خواهد کرد. کشورهای آفریقایی تحت فشار شدیدی از سوی غرب هستند، اما با این وجود اکثر کشورها در نشست روسیه- آفریقا گرد هم می آیند. امیدوارم از خبر امارات از پوتین در مقابله با شورش حمایت می‎‌کند راضی بوده باشید.

امارات از پوتین در مقابله با شورش حمایت می‎‌کند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۷ ۰۲:۳۹:۵۰