الحلبوسی: ثبات عراق اولویت کنونی آمریکا نیست

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر الحلبوسی: ثبات عراق اولویت کنونی آمریکا نیست به گزارش سوالات شرعی و احکام، محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق در گفتگو با شبکه خبری العربیه گفت که مذاکرات تشکیل دولت در این کشور از چند روز پیش آغاز شده است.
بر اساس این گزارش، الحلبوسی همچنین افزود که محمد شیاع السودانی، نامزد جریان شیعی است و فراکسیون‌های پارلمانی حق دارند با وی مخالفت یا تاییدش کنند.
رئیس پارلمان عراق گفت: ائتلاف سه جانبه بین السیاده، حزب دموکراتیک کردستان و فراکسیون صدر با خروج نمایندگان جریان صدر از پارلمان به پایان رسید.
محمد الحلبوسی با بیان اینکه کسی نمی‌تواند جریان صدر را نادیده بگیرد بر ضرورت آغاز بکار مجدد پارلمان تاکید کرد.
وی همچنین گفت که استعفایش شخصی بوده و حضور فراکسیون حاکم و فراکسیون مخالف در کشور لازم است.
الحلبوسی در عین حال افزود که همه باید گفتگوهای بدون پیش شرط را آغاز کنند و اختلافات سیاسی را به خارج از پارلمان منتقل نکنند.
رئیس پارلمان عراق با بیان اینکه حمایت اخیر ایالات متحده آمریکا از عراق بیشتر رسانه‌ای است تا واقعی، افزود که ثبات عراق در حال حاضر اولویت واشنگتن نیست.
لازم به ذکر است که جلسه پارلمان عراق روز چهارشنبه پس از حدود دو ماه برگزار شد و نمایندگان پارلمان به استعفای محمد الحلبوسی رأی موافق ندادند و بدین گونه الحلبوسی در منصب ریاست پارلمان عراق ابقاء شد.
این در حالی است که درگیری‌های روز چهارشنبه میان معترضان و نیروهای امنیتی عراق در بغداد، حداقل ۱۳۳ زخمی برجای گذاشت.
گفته شده در میان زخمی شدگان ۴ افسر، ۱۱۸ نظامی عراق و ۱۱ غیرنظامی دیده می‌شود. امیدوارم از خبر الحلبوسی: ثبات عراق اولویت کنونی آمریکا نیست راضی بوده باشید.

الحلبوسی: ثبات عراق اولویت کنونی آمریکا نیست  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۹-۳۰ ۰۲:۳۹:۰۳