الجزایر: موضوع فلسطین در عمق اولویت های ما قرار دارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر الجزایر: موضوع فلسطین در عمق اولویت های ما قرار دارد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، «عبدالمجید تبون» رئیس جمهور الجزایر در سخنرانی خود طی افتتاحیه اجلاس سران عرب در الجزایر گفت: این اجلاس در شرایط منطقه‌ای و بین المللی بسیار پیچیده‌ای برگزار می‌شود.
بر اساس این گزارش، رئیس جمهور الجزایر با اشاره به وجود بحران‌ها و چالش‌ها، افزود: موضوع محوری و ریشه‌ای ما موضوع فلسطین و اقدامات رژیم اشغالگر علیه آن از جمله کشتار بیگناهان، شهرک سازی و مصادره اموال فلسطینی‌ها و کوچاندن ساکنان اصلی قدس شریف و تغییر بافت تاریخی آن است.
تبون گفت: منطقه عربی دارای منابع و امکانات سرشاری است که می‌تواند ما را در جهان به عنوان قدرت اقتصادی تأثیرگذار نماید. ما باید برای تأثیرگذاری در عرصه جهانی و اقتصاد بین المللی اعتماد به نفس را بازیابیم.
رئیس جمهور الجزایر در عین حال افزود: طرح صلح عربی مبنای اصلی برپایی صلح عادلانه و جامع که برپایی دولت مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ را تضمین می‌کند، است. با توجه به اوضاع کنونی موضوع فلسطینی همچنان در عمق اولویت‌های ما قرار دارد.
تبون همچنین تاکید کرد: ما از مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواهیم خواست که دولت مستقل فلسطینی را به رسمیت بشناسد. با توجه به ناتوانی شورای امنیت و سازمان ملل در اجرای راهکار دو دولتی، ما باید تلاش خود را جهت حمایت از ملت فلسطین برای پایداری مضاعف نمائیم.
رئیس جمهور الجزایر در بخشی دیگر از سخنانش گفت: بحران‌هایی که لیبی، سوریه و یمن با آن مواجه هستند نیازمند ایجاد راهکار است. امیدوارم از خبر الجزایر: موضوع فلسطین در عمق اولویت های ما قرار دارد راضی بوده باشید.

الجزایر: موضوع فلسطین در عمق اولویت های ما قرار دارد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۲ ۰۲:۴۰:۰۸