التهاب در اردوگاه تروریست‌ها در سوریه/حمله سنگین سوریه به
ادلب

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر التهاب در اردوگاه تروریست‌ها در سوریه/حمله سنگین سوریه به
ادلب
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، در حملات هوایی ارتش سوریه با مشارکت یگان پهپادی روسیه، امروز جمعه ۶ اکتبر مجدداً مواضع «حزب اسلامی ترکستان» و هم‌پیمانان آن در پاسخ به حمله تروریستی دیروز حمص در دشت الغاب، شمال غرب حماه و حومه غربی ادلب هدف قرار گرفت.
بر پایه این گزارش، این حملات به مناطقی در مجاور شهر القرقور در سهل الغاب، واقع در شمال غربی حماه و همچنین مواضعی در اطراف شهر جسر الشغور، در غرب ادلب متمرکز شد.
نیروهای مسلح سوریه از روز گذشته در واکنش به جنایت تروریست‌ها در هدف قرار دادن دانش‌آموختگان دانشکده نظامی در حمص، حملات توپخانه‌ای و موشکی‌اش را آغاز کرده که عمدتاً مقرهای حزب ترکستان و گردان المهاجرین در اریحا، جسر الشغورِ ادلب، بنیش و سرمین را هدف قرار دادند.
خبرنگار المیادین در گزارش خود تاکید کرد که طبق گزارش‌های میدانی، حزب ترکستان و گردان المهاجرین دو گروهکی هستند که «فناوری تولید و هدایت پهپاد را در اختیار دارند».
این گزارش‌ها همچنین نشان می‌دهد که برخی از پهپادهای پیشرفته «طی سه ماه گذشته به دو گروهک ارسال شده و فرانسه مجری انتقال این تجهیزات به تروریست‌ها بوده است.»
بر اساس گزارش خبرنگار المیادین، اطلاعات دریافتی حاکیست که روز گذشته قبل از انجام حمله تروریستی به دانشکده نظامی حمص، یک پهپاد از مناطق تحت نفوذ حزب ترکستان به پا خواسته است.
در همین ارتباط، تصاویر و ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی پس از پاسخ کوبنده ارتش سوریه به مواضع تروریست‌ها در استان ادلب، وضعیت شکننده شهر ادلب را نشان می‌دهد که حاکی از هراس در میان تروریست‌ها و فرار خانواده‌های تروریست‌ها از ظهر امروز به سمت مرز با ترکیه شروع شده است.
بعدازظهر روز گذشته (پنج‌شنبه، ۵ اکتبر) بود که تلویزیون رسمی سوریه از حمله پهپادی به مراسم فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان دانشکده نظامی در استان حمص خبر داد و گفت که این حمله تلفاتی زیادی بر جای گذاشته است.
وزارت بهداشت سوریه صبح امروز اعلام کرد که تعداد شهدای حمله تروریستی حمص به ۸۹ شهید از جمله ۳۱ زن و ۵ کودک افزایش یافته و تعداد مجروحان هم به ۲۷۷ نفر رسیده است. امیدوارم از خبر التهاب در اردوگاه تروریست‌ها در سوریه/حمله سنگین سوریه به
ادلب
راضی بوده باشید.

التهاب در اردوگاه تروریست‌ها در سوریه/حمله سنگین سوریه به
ادلب  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۷ ۰۲:۳۹:۲۴