اقرار تلخ «تلگراف»به ضعف ناوگان دریایی انگلیس مقابل اقتدار
یمن

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اقرار تلخ «تلگراف»به ضعف ناوگان دریایی انگلیس مقابل اقتدار
یمن
به گزارش سوالات شرعی و احکام، یک رسانه مطرح انگلیسی به شکنندگی اقتدار پوشالی ناوگان نظامی دریایی انگلیس در رویارویی با نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ اذعان کرد.
نشریه انگلیسی «تلگراف» چهارشنبه شب نوشت که باوجود عبور بخش اعظمی از تجارت انگلیس از تنگه باب‌المندب، اما توانایی این کشور برای حفاظت از شریان‌های دریایی بسیار ضعیف است.
این روزنامه معتبر انگلیسی در گزارش خود نوشت که تاکنون هیچ ناوی از ناوهای هواپیمابر این کشور به دریای سرخ اعزام نشده، از بازگشت ناوشکن «HMS Diamond» به انگلیس خبر داد و افزود: ناوشکن رزمی «HMS Duncan» جایگزین آن نیز همچنان در مسیر دریانوردی برای ورود به دریای سرخ است و سه ناوچه نظامی نیز آن را همراهی می‌کنند.
از سوی دیگر، در ادامه قدرتنمایی دریایی و نظامی نیروهای دریایی و موشکی ارتش یمن در برابر ائتلاف متجاوز آمریکایی انگلیسی در دریای سرخ، شرکت دریانوردی انگلیسی « Dryad Global» در گزارشی به تاکتیک جنگی جدید نیروی دریایی ارتش یمن در مقابله با اهداف متخاصم دریایی پرداخت.
شرکت امنیت دریانوردی انگلیس که در امر جمع آوری اطلاعاتی و جاسوسی برای ائتلاف متجاوز در دریای سرخ فعالیت می‌کند در گزارشی اعلام کرد که نیروهای یمنی با به کار گرفتن حربه نظامی جدید با استفاده از مجموعه‌ای از قایق‌های پهپادی علیه اهداف دریایی که اخیراً نیز به کار گرفته‌اند، تشخیص اینکه کدام یک از آنها حامل مواد منفجره است را بسیار دشوار می‌کند. بنابراین در حال جمع آوری اطلاعات است.
این شرکت امنیت دریایی جاسوسی انگلیس در بخش از گزارش خود اذعان کرد که مسئله‌ای که بسیار نگران کننده است این است که تاکتیک و ابزار جدید یمنی‌ها در استفاده از شهپادها به فرسایش نظامی ائتلاف نظامی غربی در دریای سرخ انجامیده است.
از سوی دیگر، نشریه «د ناشنال انترست» آمریکا در تحلیلی درباره بازگشت خفت بار ناوهواپیمابر آیزنهاور به آمریکا پس از ناتوانی در مقابله با قدرت موشکی و پهپادی ارتش یمن نوشت: خروج آیزنهاور از دریای سرخ به معنای اهتزاز پرچم پیروزی «حوثی‌ها» است. امیدوارم از خبر اقرار تلخ «تلگراف»به ضعف ناوگان دریایی انگلیس مقابل اقتدار
یمن
راضی بوده باشید.

اقرار تلخ «تلگراف»به ضعف ناوگان دریایی انگلیس مقابل اقتدار
یمن  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۷-۰۴ ۰۲:۳۷:۳۶