اقدام تاریخی دانشگاه آمریکایی محل تحصیل شهید«راشل کوری»ضد
اسرائیل

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اقدام تاریخی دانشگاه آمریکایی محل تحصیل شهید«راشل کوری»ضد
اسرائیل
به گزارش سوالات شرعی و احکام، اکنون که امواج خروشان اعتراض دانشجویان علیه صهیونیست‌ها تقریباً به سراسر آمریکا سرایت کرده است و تظاهرات دانشجویان طرفدار فلسطین به عنوان مهمترین جنبش ضد اسرائیلی تاریخ آمریکا در ده‌ها دانشگاه آمریکا و اروپا با قدرت خواستار پایان یافتن جنگ در غزه، آتش بس و عدم حمایت حاکمان کاخ سفید از صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان شده است، حامیان دانشگاهی فلسطین شاهد شکفته شدن ثمره این خیزش مقدس هستند.
در همین ارتباط، پس از هفته‌ها اعتراض دانشجویان در دانشگاه‌های آمریکا علیه رژیم صهیونیستی، یک دانشگاه مهم آمریکایی برای نخستین بار داوطلبانه به قطع همکاری مالی با شرکت‌های صهیونیستی مبادرت کرد.
پایگاه خبری المیادین به نقل از رسانه‌های خبری در آمریکا اعلام کرد که کالج «راشل کوری» در دانشگاه «اورگرین» در ایالت واشنگتن با پیوستن به صف قطع همکاری با حامیان شرکت‌های اسرائیلی برای نخستین بار و در تصمیمی تاریخی اعلام کرد که به سرمایه گذاری خود با شرکت‌های «اسرائیلی» به عنوان اولین دانشگاه آمریکایی پایان می‌دهد.
به گزارش المیادین، این اقدامی تاریخی از آن جهت است که راشل کوری، دانشجوی فعال شهید در راه آرمان فلسطین در این دانشگاه تحصیل کرده است.
بر پایه این گزارش، مدیران کالج ایالتی «Evergreen» در واشنگتن با امضای پیمانی با دانشجویان حامی فلسطین متعهد شدند که در اقدامی آشکار و جدی برای تحقق آتش‌بس و توقف جنگ در غزه، با شرکت‌های حامی «اسرائیل» که از «نقض فاحش حقوق بشر» توسط «اسرائیل» و اشغال فلسطین سود می‌برند، قطع همکاری کنند.
این کالج آمریکایی در تفاهم نامه امضا شده خود در حمایت از فلسطین متعهد شد که سفرهای تحصیلی دانشجویان به «اسرائیل» را پایان دهد و سیاست‌های کمک هزینه تحصیلی در قالب بورس به پلیس را راه‌اندازی کند.
این اعتراضات در شرایطی برگزار می‌شود که شش ماه از جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه می‌گذرد و بیش از ۳۵ هزار فلسطینی به شهادت رسیده و هزاران تن دیگر زخمی شدند و اکثر قربانیان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. امیدوارم از خبر اقدام تاریخی دانشگاه آمریکایی محل تحصیل شهید«راشل کوری»ضد
اسرائیل
راضی بوده باشید.

اقدام تاریخی دانشگاه آمریکایی محل تحصیل شهید«راشل کوری»ضد
اسرائیل  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۵-۱۴ ۰۲:۳۷:۲۶