اقبال سرد کشورهای خارجی برای شرکت در سالروز نکبت در فلسطین
اشغالی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اقبال سرد کشورهای خارجی برای شرکت در سالروز نکبت در فلسطین
اشغالی
به گزارش سوالات شرعی و احکام، رسانه‌های عبری زبان در آستانه هفتاد و پنجمین سالروز فاجعه نکبت (اشغال فلسطین) و تشکیل رژیم جعلی «اسرائیل» از استقبال سرد کشورهای خارجی در پاسخ به دعوت وزارت خارجه این رژیم در شرکت در مراسم تشکیل رژیم صهیونیستی خبر دادند.
خبرگزاری المیادین شامگاه پنجشنبه به نقل از کانال ۱۳ عبری گزارش داد که در آستانه برگزاری مراسم تشکیل رژیم «اسرائیل»، وزارت خارجه تل آویو به ۱۰۰ کشور دعوتنامه شرکت در این مراسم تاریخی را داده است، اما تنها ۱۰ وزیر خارجه برای مشارکت در این مراسم چراغ سبز نشان داده‌اند؛ کشورهایی که چندان مطرح نیستند.
کانال ۱۳ عبری، اقبال سرد کشورهای خارجی از این مراسم همزمان با خیزش اعتراضات سراسری در فلسطین اشغالی ضد تغییرات قضائی کابینه نتانیاهو را نگران کننده دانست.
به اذعان این کانال تلویزیونی، وزارت خارجه «اسرائیل» با وجود ملتهب بودن اوضاع در اراضی اشغالی علیه سیاست‌های کابینه نتانیاهو، اقدام به ارسال دعوتنامه به ۱۰۰ وزارتخانه خارجی کرده است.
به گزارش المیادین، در آستانه برگزاری مراسم ۷۵ امین سالروز تشکیل رژیم «اسرائیل» در فلسطین اشغالی، سران این رژیم در بحران‌های داخلی متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند تا جایی که «اسحاق هرتزوگ»، رئیس رژیم صهیونیستی پیشتر گفته بود که «اسرائیل» در بحرانی تاریخی و سرنوشت ساز قرار گرفته و هر آن احتمال دارد از داخل فروبپاشد و این زنگ هشداری علیه امنیت قومی این رژیم است.
پیشتر، رسانه‌های عبری در ماه می / اردیبهشت گذشته در گزارشی به نقل از وزارت خارجه این رژیم اذعان کردند: «جایگاه و اعتبار دیپلماتیک اسرائیل در سطح بین‌المللی در حال ریزش است.»
به گواه روزنامه عبری «هآرتص» بارها سران کابینه امنیتی این رژیم هشدارهای اطلاعاتی نگران کننده‌ای از نارضایتی و بحران اجتماعی و اعتراض به لوایح قضائی این رژیم دریافت کرده‌اند.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۲۷ برابر با ۱۴ مه ۱۹۴۸ میلادی صهیونیست‌ها با اشغال سرزمین فلسطین، پایه‌های ناامنی، بی ثباتی، جنایت و اشغالگری را در منطقه بنا کردند. فلسطینی‌ها و ملل منطقه این روز را «روز نکبت» (روز مصیبت تأسیس رژیم صهیونیستی) نام گذاری کرده‌اند.
روز نکبت سرآغاز یک بحران انسانی ۷۵ ساله برای فلسطین است. بحرانی که به چند جنگ و منازعه بزرگ میان اعراب و رژیم صهیونیستی منجر شد. نقطه تشدید بحران فلسطین تأسیس این دولت جعلی در سال ۱۹۴۸ بود. امیدوارم از خبر اقبال سرد کشورهای خارجی برای شرکت در سالروز نکبت در فلسطین
اشغالی
راضی بوده باشید.

اقبال سرد کشورهای خارجی برای شرکت در سالروز نکبت در فلسطین
اشغالی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۵ ۰۲:۴۰:۴۰