افسر اسراییلی: سیطره بر خان یونس ماه‌ها طول خواهد
کشید

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر افسر اسراییلی: سیطره بر خان یونس ماه‌ها طول خواهد
کشید
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، یک افسر ارشد اسراییلی تاکید کرد که سیطره بر خان یونس ممکن است ماه‌ها طول بکشد.
این افسر اسراییلی در گفتگو با روزنامه وال استریت ژورنال عنوان کرد که سیطره ارتش رژیم صهیونیستی بر خان یونس در جنوب نوار غزه همانند مناطق شمالی، ماه‌ها به طول خواهد انجامید.
به گفته این افسر اسراییلی، عملیات‌های حماس علیه نظامیان اسراییلی در نوار غزه در قالب تیم‌های دو تا پنج نفره و به یکباره انجام می‌گیرد.
امروز همچنین نیروهای قسام از انهدام ۳۵ خودروی زرهی و قتل ۴۸ نظامی صهیونیستی طی ۴ روز خبر داده‌اند.
در این ارتباط، «ابوعبیده»، سخنگوی گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس تاکید کرد که این گردان‌ها در ۴ روز گذشته ۳۵ خودروی زرهی ارتش رژیم صهیونیستی را در محورهای مختلف نبرد در نوار غزه به طور کلی یا جزیی منهدم کرده است.
ابوعبیده تاکید کرد که مجاهدان قسام همچنین ۴۸ نظامی اسراییلی را به قتل رسانده و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کردند.
سخنگوی قسام بیان کرد: «علاوه بر این، ۲۴ عملیات نظامی دیگر انجام شد که طی آن نیروهای اشغالگر اسراییلی با راکت‌های ضدزره، ضدنفر و ضداستحکامات هدف قرار گرفتند و مبارزان قسام از فاصله صفر با آن‌ها درگیر شدند و نیروهای پشتیبانی دشمن را هم هدف قرار دادند.»
ابوعبیده اظهار داشت که مبارزان قسام دو تونل بمب‌گذاری شده را هم پس از ورود نیروهای یگان یالوم منفجر کرده و یک میدان مین را هم هنگام ورود نیروها و ادوات جنگی دشمن منفجر کردند.
سخنگوی قسام اشاره کرد که ۶ مورد عملیات تک‌تیراندازی هم انجام شده و مجاهدان قسامی مقرهای فرماندهی میدانی دشمن و نیروها و ادوات جنگی آن را با گلوله‌های خمپاره و راکت‌های کم برد در هم کوبیده و شهر اشغالی تل آویو را هم هدف حمله موشکی قرار دادند.
از سوی دیگر، مقاومت فلسطین موفق شده است که تعدادی از جاسوسان رژیم صهیونیستی را بازداشت نماید. یک منبع در بخش امنیت مقاومت فلسطین اعلام کرد که فرماندهان مقاومت پس از بررسی اسناد امنیتی به دست آمده در جریان عملیات طوفان الاقصی، تعدادی از جاسوسان رژیم صهیونیستی را در نوار غزه شناسایی و بازداشت کردند.
منبع مذکور اشاره کرد که فرماندهان مقاومت به گنجی راهبردی دست یافتند که شامل اطلاعات امنیتی حساس در مورد چگونگی ارتباط سرویس‌های امنیت داخلی رژیم صهیونیستی شاباک با جاسوسان خود در نوار غزه و شیوه کار این جاسوسان است و همین مساله کار سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی در غزه در جریان نبرد طوفان الاقصی را با سختی و دشواری زیادی مواجه کرده است.
ساعتی پیش از این نیز، روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت اذعان کرد که روز هفتم اکتبر (آغاز عملیات طوفان الاقصی) ارتش رژیم صهیونیستی شهرک‌نشینان صهیونیست را هدف قرار داده است.
یدیعوت آحارونوت در مورد جزییات این رخ‌داد نوشت: یک تانک ارتش ۱۲ اسراییلی را در محل اقامتشان در شهرک بییری هدف قرار داد و آنان را کشت.
نکته جالب توجه آن است که به اذعان یدیعوت آحارونوت این اتفاق در حالی رخ داده که ارتش رژیم صهیونیستی از حضور این ۱۲ شهرک‌نشین صهیونیست در ساختمان هدف گرفته شده اطلاع داشته است.
این روزنامه عبری زبان ادامه داد: ژنرال «باراک حیرام» شخصی است که فرمان هدف قراردادن این ساختمان و افراد داخل آن را صادر کرده است. وی این دستور را با ادعای پنهان‌شدن افراد حماس در این ساختمان، صادر نموده است. امیدوارم از خبر افسر اسراییلی: سیطره بر خان یونس ماه‌ها طول خواهد
کشید
راضی بوده باشید.

افسر اسراییلی: سیطره بر خان یونس ماه‌ها طول خواهد
کشید  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۵ ۰۲:۴۱:۴۵