افزوده شدن ۳۵ هزار مترمربع به سرانه فضاهای ورزشی
خراسان‌جنوبی 

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر افزوده شدن ۳۵ هزار مترمربع به سرانه فضاهای ورزشی
خراسان‌جنوبی 
به گزارش خبرنگار سایت احکام، محسن قطبی بعد از عصر شنبه در نشست خبری به منظور تشریح برنامه‌های هفته دولت اظهار کرد: در طول هفته دولت در حوزه ورزش قهرمانی برگزاری مسابقات چهارجانبه استعدادهای برتر کشور شامل ۲۰ هیئت ورزشی به میزبانی بیرجند قاین و طبس انجام می‌شود.
وی ادامه داد: برگزاری المپیادها برای اعزام و مسابقات کشوری، بازدید از باشگاه‌های ورزشی فعال، اجرای طرح رتبه‌بندی باشگاه‌ها، برگزاری مسابقات لیگ دسته ۲ بانوان کشور به میزبانی بیرجند، برگزاری مسابقات شطرنج کشور به میزبانی شهر طبس، برگزاری مسابقات استانی فوتسال بانوان به میزبانی شهر طبس و برگزاری مسابقات انتخابی لیگ دسته دو فوتسال استان به میزبانی فردوس از جمله برنامه‌های حوزه ورزش قهرمانی در طول هفته دولت در استان است.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به برنامه‌های حوزه آموزش و پژوهش در طول هفته دولت گفت: برگزاری شورای پژوهش اداره کل و بررسی طرح‌های پژوهشی و همچنین برگزاری دوره آموزشی ویژه کارکنان اداره کل در حوزه تخصصی از جمله برنامه‌های این حوزه می‌باشد.
قطبی با بیان اینکه در مجموع در حوزه ورزش همگانی و روستایی ۱۶ برنامه در طول هفته دولت در استان اجرا خواهد شد، افزود: این برنامه‌ها شامل اجرای طرح گذرگاه ورزشی تحت عنوان ورزش با مردم در بیرجند، طرح پیاده‌روی قدم به قدم به سمت حرم در تاریخ پنجم، ششم و هفتم شهریور ماه در بیرجند و در سایر شهرستان‌ها، برگزاری همایش‌های کوهنوردی، دوچرخه سواری، طبیعت گردی و دو میدانی در تمامی شهرستان‌های استان، برگزاری جشنواره‌های فرهنگی ورزشی، برگزاری مسابقات ورزشی و برگزاری مسابقات ویژه کارمندان به مناسبت روز کارمند می‌باشد.
وی با اشاره به برنامه‌های هفته دولت در حوزه ورزش روستایی گفت: کلنگ زنی خانه نشاط و تندرستی روستای گاویج از توابع شهرستان درمیان، افتتاح چمن‌های مصنوعی، افتتاح دو خط تیراندازی در روستای علی آباد سربیشه و دشغران طبس بر اساس تفاهم‌نامه ستاد مبارزه با مواد مخدر، افتتاح سه باب خانه ورزش روستایی در شهرستان‌های خوسف و زیرکوه‌، برگزاری جشنواره بازی‌های بومی و محلی در روستاهای استان و همچنین تجلیل از الگوهای عفاف و حجاب از جمله برنامه‌های هفته دولت در حوزه ورزش روستایی استان است.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از افتتاح ۱۴ پروژه ورزشی با مساحت ۳۰ هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر ۵۸۰ میلیارد ریال در طول هفته دولت در استان خبر داد و افزود: افتتاح سالن ورزشی چند منظوره روستای تیغاب با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال، افتتاح زمین چمن بزرگ شهرستان سربیشه، افتتاح سالن ورزشی شمال شهر بیرجند و و افتتاح چندین چمن مصنوعی روستایی در استان از جمله این پروژه‌ها هستند.
قطبی با بیان اینکه پیست موتور سواری شهر مد نیز در هفته دولت کلنگ زنی خواهد شد، اضافه کرد: همچنین در طول این هفته عملیات اجرایی زمین‌های چمن مصنوعی روستایی و شهری نیز آغاز می‌شود.
وی گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۳۵ هزار متر مربع فضای ورزشی با اعتباری بالغ بر ۶۸۰ میلیارد ریال به فضاهای ورزشی استان افزوده شده است.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه در راستای توسعه مناطق روستایی و کم برخوردار استان طرح ویژه رفع محرومیت در مناطق مرزی اجرا می‌شود، بیان داشت: در همین زمینه ۱۶ پروژه ورزشی در این مناطق شروع شده است.
قطبی ادامه داد: اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان بابت این پروژه‌ها از سمت وزارت ورزش و جوانان و همچنین وزارت نیرو شرکت توانیر اختصاص یافته است.
وی اضافه کرد: پروژه‌های محرومیت زدایی در دو شهرستان سربیشه وزیرکوه امسال آغاز شده در مرحله دوم در شهرستان‌های درمیان و نهبندان اجرا خواهد شد.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به توافقنامه محرومیت زدایی قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام گفت: بر اساس این توافقنامه احداث ۱۰۰ زمین چمن مصنوعی ویژه مناطق روستایی و تکمیل ۳۷ پروژه ورزشی روستایی در سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ به انجام خواهد رسید.
قطبی تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور به استان ۵۰ زمین چمن مصنوعی به اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در طی دو سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ با تأمین اعتبار از سوی وزارت ورزش و جوانان و همچنین ۶۰ میلیارد تومان اعتبار جهت پروژه‌های نیمه تمام ورزشی استان مصوب شده و در دستور کار قرار گرفته است.
وی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در پایان سال ۱۴۰۳ تمامی روستاهای بالای ۵۰۰ نفر جمعیت استان حداقل از یک پروژه ورزشی برخوردار خواهند شد.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۵۷ پروژه ورزشی در سطح استان افتتاح شده است، خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها شامل افتتاح ۴۵ باب زمین چمن مصنوعی با مساحت ۶۶ هزار و ۷۵۰ متر مربع و اعتبار هزینه شده ۳۵ میلیارد تومان، افتتاح دو باب سالن ورزشی چند منظوره با مساحت سه هزار و ۵۰۵ متر مربع و اعتبار ۱۰ میلیارد تومان، تجهیز دو خانه جوان استان با اعتبار ۴ میلیارد تومان و همچنین راه‌اندازی مجدد ۵ استخر شنا در شهرستان‌های قائن، زیرکوه، سرایان، سربیشه و نهبندان می‌باشد. امیدوارم از خبر افزوده شدن ۳۵ هزار مترمربع به سرانه فضاهای ورزشی
خراسان‌جنوبی 
راضی بوده باشید.

افزوده شدن ۳۵ هزار مترمربع به سرانه فضاهای ورزشی
خراسان‌جنوبی   در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۷ ۰۲:۳۹:۱۳