افزایش ۴۰ درصدی نذورات مردم اصفهان در ۶ ماهه نخست
امسال

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر افزایش ۴۰ درصدی نذورات مردم اصفهان در ۶ ماهه نخست
امسال
به گزارش خبرنگار سایت احکام، جعفر عسگری شامگاه شنبه در حاشیه سفر به کاشان در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سیدسعید حسینی نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان با اشاره به تأسیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در ۱۸ سال پیش به فرمان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: در این مدت با جمع آوری کمک‌ها و نذورات مردمی این ستاد توانسته است اقدامات ماندگاری برای بازسازی عتبات عالیات انجام دهد.
وی با بیان اینکه در طول این سال‌ها تاکنون نزدیک به ۲۰۰ پروژه اجرایی شده است، ابراز داشت: یکی از مهمترین مأموریت‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات ساماندهی مواکب خدمت رسانی در ایام اربعین حسینی است.
مدیرکل ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان با اشاره به اینکه در ایام اربعین امسال ۱۴۹ موکب از استان اصفهان مشغول خدمت به زوار حسینی بودند، تصریح کرد: از این تعداد ۱۵ موکب در مرزهای ایران، ۳۶ موکب در مسیر نجف به کربلا، ۸۰ موکب در کربلا و هشت موکب در نجف اشرف مشغول به خدمت بودند.
وی با اشاره اینکه یکی از دیگر مهمترین وظایف این ستاد ساخت و بهسازی اماکن مقدس در عراق است، گفت: هزینه تمام این اقدامات توسط مردم و خیرین عزیز پرداخته می‌شود.
عسگری با اشاره به اینکه استان اصفهان در زمینه جذب خیرین و کمک‌های مردمی یکی از استان‌های پیشرو در سطح کشور است، افزود: با وجود تمام محدودیت‌ها میزان جذب نذورات در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه منطقه کاشان و آران و بیدگل هم در بازسازی عتبات عالیات حضوری جدی دارد، خاطرنشان کرد: ساخت نیم ضریح حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در سراب مرقد مطهر آن حضرت بیش از ۲۴۰ میلیارد ریال هزینه دارد که نیمی از این مبلغ را خیرین کاشانی و آران و بیدگلی متقبل شده‌اند.
مدیرکل ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان با اشاره به اینکه این استان در چهار پروژه اصلی و بزرگ در عتبات عالیات حضوری فعال دارد، گفت: تکمیل صحن حضرت زینب (س) در کربلا، ساخت صحن حضرت امام باقر (ع) در کاظمین، ساخت نیم ضریح امام حسین (ع) و طرح توسعه حضرت سلمان فارسی در مدائن این چهار طرح هستند.
وی همچنین با اشاره به بافت فرش دستباف ویژه حرمین شریفین در کاشان افزود: به این منظور ۱۲۵ دار قالی این کار را انجام می‌دهند که این باعث شده است برای تعدادی از زنان نیز اشتغال ایجاد شود. امیدوارم از خبر افزایش ۴۰ درصدی نذورات مردم اصفهان در ۶ ماهه نخست
امسال
راضی بوده باشید.

افزایش ۴۰ درصدی نذورات مردم اصفهان در ۶ ماهه نخست
امسال  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۲ ۰۲:۴۰:۳۶