افزایش ۲ برابری نرخ مرگ و میر مادران باردار در
آمریکا

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر افزایش ۲ برابری نرخ مرگ و میر مادران باردار در
آمریکا
به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیسن نت، تحقیقات جدید افزایش شدید نرخ مرگ و میر مادران را بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۹، به ویژه در میان زنان سیاه‌پوست، سرخپوستان آمریکایی و بومی آلاسکا نشان می‌دهد. کسانی که در جنوب، ایالت‌های کوهستانی و غرب میانه زندگی می‌کنند نیز در معرض خطر بیشتری قرار داشتند.
محققان مؤسسه سنجش و ارزیابی سلامت در دانشگاه واشنگتن در سیاتل و ماس جنرال بریگام در بوستون از داده‌های دولتی در مورد مرگ و میر و تولد زنده برای مطالعه این موضوع استفاده کردند و با استفاده از مدل سازی کامپیوتری تخمین‌هایی از مرگ مادران در بازه‌های زمانی ایجاد کردند.
دکتر «آلیسون برایانت»، نویسنده این مطالعه، گفت: «مرگ و میر مادران یک بحران در ایالات متحده است. این نرخ در چند دهه گذشته در حال افزایش بوده است و با همه گیری بیماری کووید تشدید شده است. شبح مرگ مادران به طور متفاوتی بر برخی از جمعیت‌های قومی و نژادی تأثیر می‌گذارد.»
مرگ و میر مادر به مرگ‌هایی گفته می‌شود که در طول بارداری یا تا یک سال پس از آن اتفاق می‌افتد.
مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، علل شایع مرگ و میر مادران را مشکلات سلامت روانی مانند خودکشی یا اووردوز ناشی از اختلال مصرف مواد؛ خون ریزی بیش از حد؛ مشکلات قلبی و عروقی؛ عفونت؛ لخته شدن خون؛ کاردیومیوپاتی (بیماری عضله قلب) و اختلالات مرتبط با فشار خون بالا فهرست می‌کند.
در حالی که مرگ و میر مادران در طول ۲۰ سال برای همه گروه‌های نژادی و قومی دو برابر شد، این میزان برای زنان سرخپوست آمریکایی و بومیان آلاسکا به طور قابل توجهی افزایش یافت. اما زنان سیاهپوست همچنان بالاترین نرخ را در بین هر گروهی داشتند. امیدوارم از خبر افزایش ۲ برابری نرخ مرگ و میر مادران باردار در
آمریکا
راضی بوده باشید.

افزایش ۲ برابری نرخ مرگ و میر مادران باردار در
آمریکا  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۸ ۰۲:۳۷:۰۲