افزایش ۲۳ درصدی قیمت خرید گندم نسبت به سال گذشته در
اردبیل

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر افزایش ۲۳ درصدی قیمت خرید گندم نسبت به سال گذشته در
اردبیل
علی نوبخت در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام، با بیان اینکه خرید گندم بزرگترین خرید تضمینی دولت در استان اردبیل است، اظهار کرد: ۴۴ مرکز شامل مراکز خرید ملکی و سیلوهای بخش خصوصی و مباشر، جهت خرید محصول گندم در استان اردبیل از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تجهیز و آماده برای عملیات خرید تضمینی گندم است.
وی افزود: قیمت خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به سال زراعی گذشته افزایش ۲۳ درصدی داشته است که در این راستا گندم تولیدی کشاورزان با ۱ درصد افت مفید و ۴ درصد افت غیر مفید هر کیلوگرم به قیمت ۱۵۰ هزار ریال محاسبه خواهد شد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل با اشاره به اهمیت ثبت نام کشاورزان در سامانه پهنه بندی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: در صورت نگهداری گندم در انبار بدون ثبت در سامانه، گندم نگهداری شده قاچاق محسوب شده و علاوه بر مصادره محصول انبار شده به نفع دولت و صاحب آن به تعزیرات حکومتی معرفی خواهد شد.
نوبخت خاطرنشان کرد: کشاورزانی که می‌خواهند محصولات گندم سال زراعی و کلزا خود را تحویل مراکز خرید بدهند حتماً با مراجعه به همکاران جهاد کشاورزی اطلاعات خود را در پهنه بندی وزارت جهاد کشاورزی ثبت و یا بروز رسانی کنند تا در روند خرید هیچ گونه مشکلی پیش نیاید.
وی به زمان برداشت محصولات اشاره و گفت: از کشاورزان تقاضا داریم از برداشت زودهنگام محصولات بخاطر داشتن رطوبت احتمالی خودداری کنند و در زمان‌های اعلام شده از سوی همکاران جهاد کشاورزی نسبت به برداشت محصولات اقدام کنند. امیدوارم از خبر افزایش ۲۳ درصدی قیمت خرید گندم نسبت به سال گذشته در
اردبیل
راضی بوده باشید.

افزایش ۲۳ درصدی قیمت خرید گندم نسبت به سال گذشته در
اردبیل  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۵-۲۸ ۰۲:۳۸:۱۷